Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Karaliok: Wydaje się, że spędzam więcej czasu na boisku, ale chyba gram mniej

wtorek, 29 listopada 2022 07:35 / Autor: Damian Wysocki
Karaliok: Wydaje się, że spędzam więcej czasu na boisku, ale chyba gram mniej
Karaliok: Wydaje się, że spędzam więcej czasu na boisku, ale chyba gram mniej
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Łomża Industria Kielce ponownie musi wywiązać się z roli faworyta. W środę znów zagra z Elverum, tym razem na wyjeździe. – Oni będą walczyć do samego końca – nie ma wątpliwości Arciom Karaliok, obrotowy kieleckiego zespołu.

Kilka dni temu podopieczni Tałanta Dujszebajewa wygrali z mistrzem Norwegii w Hali Legionów czterema golami – 37:33. Zaprezentowali się z bardzo dobrej strony w ataku. Szwankowała jednak obrona.

– Teraz musimy poprawić wszystkiego po trochu. Kluczowy będzie powrót do obrony. Elverum wykorzystuje każdą nadarzającą się okazję do rzucenia bramki. Trzeba zagrać z głową i przeprowadzać odpowiednią rotację. Musimy więcej dołożyć w obronie, aby uniknąć bramek po naszych błędach – tłumaczy Arciom Karaliok.

Łomża Industria na półmetku zmagań grupowych traci tylko punkt do prowadzącej Barcelony. Rywalizacja w kolejnych siedmiu meczach zapowiada się pasjonująco. Miejsca na pomyłki nie ma, dlatego kielczanie muszą wywiązywać się z roli faworyta w takich starciach, jak w środę.

– Tak, jesteśmy faworytem, ale trzeba pamiętać, że Elverum gra coraz lepiej. To zupełnie inny zespół niż na początku sezonu. Grają zdecydowanie lepiej w porównaniu z tym, co było dwa, trzy miesiące temu – przekonuje obrotowy Łomży Industrii.

Z psychologicznego punktu widzenia, kluczowe dla losów rewanżu mogą być pierwsze minuty. Kielczanie pokazywali już w tym sezonie, że na początku potrafią ustawić spotkania, nawet ze zdecydowanie silniejszymi rywalami.

– To tylko teoria. Mecz to inna historia. Oni będą chcieli grać przez całe spotkanie. Nie podniosą rąk do góry już w 10 minucie. Nikt nie odda nam dwóch punktów. Oni pokazali ambicję w pierwszym spotkaniu, a przecież nikomu nie gra się łatwo w Kielcach. Oni będą walczyć do końca – wyjaśnia Arciom Karaliok.

26-latek zdobył w pierwszym meczu 10 bramek, z później został wybrany do najlepszej „siódemki” kolejki. W poprzednim tygodniu, pod nieobecność Nicolasa Tournata, grał tylko w ataku.

– Wydaje się, że spędzam więcej czasu na boisku, ale chyba gram mniej. Czasami robi się zimno siedząc na ławce. Wolałbym grać w dwie strony – śmieje się Arciom Karaliok.

Środowy mecz w Elverum rozpocznie się o godz. 18.45.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO