Katarzyna Furmanek mistrzynią Polski do lat 23

niedziela, 02 lipca 2017 10:28 / Autor: Damian Wysocki

Katarzyna Furmanek z Kieleckiego Klubu Lekkoatletycznego została mistrzynią Polski w rzucie młotem do lat 23. Kielczanka podczas zawodów rozgrywanych w Suwałkach nie dała szans rywalkom i wynikiem 66.29 m wywalczyła swój pierwszy złoty medal w tej kategorii wiekowej.

Drugie miejsce zajęła Marika Kczmarek z MUKS-u Kadet Rawicz (64.35), a na najniższym stopniu podium uplasowała się  Agata Zieńkowicz z ALKS AJP Gorzów Wielkopolski (62.63).

Katarzyna Furmanek obecnie z wynikiem 69.60  plasuje się na czwartej pozycji w europejskich tabelach w kategorii do lat 23. Kielczanka będzie jedną z polskich nadziei medalowych na mistrzostwach Europy w tej kategorii wiekowej, które w dniach 13-16 lipca odbędą się w Bydgoszczy.

Furmanek w Suwałkach startowała również w konkursie rzutu dyskiem gdzie zajęła 5. miejsce z wynikiem 41.20 m. Drugi z reprezentantów KKL - Wiktor Woś uplasował się na 5. pozycji w biegu na 400 metrów przez płotki. Młody zawodnik uzyskał czas  53.99 s, co jest jego nowym rekordem życiowym.