Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Kielce staną się stolicą światowego bilarda?

piątek, 30 września 2022 10:22 / Autor: Damian Wysocki
Kielce staną się stolicą światowego bilarda?
fot. Matchroom
Kielce staną się stolicą światowego bilarda?
fot. Matchroom
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Kielce mają szansę zostać gospodarzem bilardowych mistrzostw świata w 2023 roku. Jest szansa, że impreza mogłaby zagościć w stolicy Świętokrzyskiego na dłużej.Taki turniej w Kielcach mógłby być doskonałym produktem marketingowym i promocyjną dźwigną dla naszego miasta, regionu, jak i całego kraju – mówi Grzegorz Kędzierski, wiceprezes Polskiego Związku Bilardowego.

Do kieleckiego Ratusza oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Świętokrzyskiego trafiła propozycja wspólnego zorganizowania bilardowych mistrzostw świata.

Prawami do tej imprezy zarządza Matchroom – jeden z największych koncernów medialnych na świecie. Sygnały z organizowanych przez niego imprez są dostarczane do największych platform streamingowych na całym globie.

Jak się okazuje, propozycję zorganizowania następnych mistrzostw świata otrzymał Polski Związek Bilardowy. Federacja chciałaby, aby te odbyły się w Targach Kielce.

– Mamy niespotykaną szansę na globalną promocję Polski, Kielc i regionu. Dlatego liczymy, że wspólnymi siłami z Miastem Kielce i Urzędem Marszałkowskim uda nam się otrzymać tę imprezę, pozyskać kolejnych partnerów i wspólnie zorganizować ją w Kielcach – mówi Grzegorz Kędzierski, wiceprezes PZB.

Mistrzostwa świata mają odbyć się na początku lutego. Weźmie w nich udział 128 najlepszych zawodników z pięciu kontynentów. Jeśli Kielce podejmą wyzwanie, to jest duża szansa, że turniej zostanie w mieście na  trzy kolejne lata.  

– Patrząc w przyszłość, mamy nadzieję, że Kielce staną się stolicą światowego sportu bilardowego nie tylko na rok, ale na znacznie dłużej i będą jak choćby US Open w tenisie, czy Shefild w snookerze. Taki turniej w Kielcach mógłby być doskonałym produktem marketingowym i promocyjną dźwigną dla naszego miasta, regionu, jak i całego kraju – wyjaśnia Grzegorz Kędzierski.

wypowiedzi: CKsport.pl

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO