Kolejna "planowa" wygrana Vive

środa, 28 września 2016 19:30 / Autor: Damian Wysocki

Szczypiorniści Vive Tauronu Kielce do swojego konta w PGNiG Superlidze dopisali kolejne trzy punkty za zwycięstwo nad zespołem z „granatowej” grupy. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa bez większych problemów w piątej serii spotkań pokonali na wyjeździe drużynę Sandry SPA Pogoni Szczecin 35:27 (18:13). Mistrzowie Polski w sobotę w Hali Legionów w meczu 2. kolejki Ligi Mistrzów zagrają ze szwedzkim IFK Kristianstad.

0 - 10 min - Początek spotkania w Hali Azoty był wyrównany. Wynik w 2. minucie otworzył Paweł Paczkowski, ale ambitnie grający gospodarze w pierwszych fragmentach z Mistrzami Polski toczyli grę „gol za gol”. W szeregach Pogoni aktywny był młody, 21- letni obrotowy Tomasz Grzegorek, który w pierwszych 10 . minutach rzucił cztery bramki. (7:6)

10 - 20 min - Vive szybko zredukowało stratę i wypracowało kilkubramkową przewagę. W 11. minucie gola byłym kolegom rzucił Patryk Walczak. Kołowy Vive w Szczecinie grał przez ostatnich pięć lat. W krótkim odstępie czasu dwoma dwuminutowymi karami ukarany został rozgrywający gospodarzy - Paweł Krupa. (9:14)

20 - 30 min - Vive spokojnie kontrolowało przebieg meczu. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa mieli kilka szans na podwyższenie prowadzenia, ale w bramce „Portowców” dobrze spisywał się Bośniak Edin Tatar. Kielczanie próbowali gry wysoką obroną, ustawioną na ósmym - dziewiątym metrze. Wynik pierwszej połowy golem z rzutu karnego ustalił Karol Bielecki. (13:18)

30 - 40 min - Podopieczni Tałanta Dujszebajewa sukcesywnie zwiększali swoją przewagę. Kielczanie zdobyli sześć bramek przy dwóch trafieniach gospodarzy. (15:24).

40 - 50 min - Vive w odstępie dwóch minut straciło trzy bramki. Strzelecki impas Mistrzów Polski pięknym golem z drugiej linii przerwał Paweł Paczkowski. Z „siódmego” metra nie mylił się również Karol Bielecki. Między słupkami szczecińskiej bramki dobrze spisywał się Edin Tatar. (21:28)

50 - 60 min - Pełna kontrola Vive i kolejne zwycięstwo w PGNiG Superlidze. Kielczanie z dorobkiem pięciu wygranych prowadzą w "granatowej" grupie oraz w tabeli łącznej. (27:35)

Sandra SPA Pogoń Szczecin - Vive Tauron Kielce 27:35 (13:18)

Vive: Szmal - Bielecki 8 (5), Djukić 6, Walczak 5, Lijewski 5, Paczkowski 4, Strlek 2, Jurkiewicz 2, Vujović 2, Kus 1, Zorman, Jachlewski.