Kolejna porażka Dafi Społem

niedziela, 19 listopada 2017 16:49 / Autor: Damian Wysocki

Siatkarze Dafi Społem Kielce w meczu 10. kolejki PlusLigi przegrali przed własną publicznością z Treflem Gdańsk 0:3.

Dafi Społem Kielce - Trefl Gdańsk 0:3 (23:25, 33:35, 11:25)

Dafi Społem: Stępień 1, Wachnik 13, Szymański 9, Łapszyński 13, Nalobin 3, Marozau 3, Czunkiewicz (l) oraz Schamlewski 1, Superlak 1, Adamski.

Goście niedzielne spotkanie w Hali Legionów rozpoczęli od mocnego uderzenia. Gdańszczanie po kilku minutach prowadzili już 10:4. Po czasie wziętym przez Wojciecha Serafina siatkarze Dafi Społem powoli zaczęli zmniejszać straty. Na przerwę techniczną schodzili przegrywając 13:16, ale po wznowieniu zdobyli cztery punkty z rzędu i wyszli na prowadzenie. W decydującym fragmencie przyjezdni ponownie odskoczyli na trzy-cztery punkty i spokojnie kontrolowali przebieg rywalizacji, wygrywając pierwszą partię do 23.

Druga odsłona od samego początku była bardzo wyrównana. Kielczanie znajdowali się na minimalnym prowadzeniu. Od stanu 16:16 gra toczona była "punkt za punkt". Pierwszą piłkę setową mieli goście, ale świetnie wybronili ją podopieczni Wojciecha Serafina. W kolejnych fragmentach kibice w Hali Legionów oglądali prawdziwą wojnę nerwów - z niej górą wyszli zawodnicy Trefla, którzy zwyciężyli 35:33.

Siatkarze Dafi Społem w trzecim secie zaprezentowali się bardzo słabo. Kielczanie nie byli w stanie nawiązać wyrównanej walki z Treflem i przegrali do jedenastu.

Podopieczni Wojciecha Serafina po 10. kolejkach z dorobkiem pięciu punktów zajmują 14. miejsce w tabeli. Dafi Społem kolejny mecz rozegra w piątek, kiedy w Hali Legionów zmierzy się z ostatnim BBTS-em Bielsko-Biała.