Koncertowa gra kielczan i wielkie emocje. Akademicy rozbili Resovię

środa, 13 grudnia 2023 21:39 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Koszykarze AZS UJK Kielce wracają do gry. Po wtorkowej (12 grudnia) wygranej, dziś pokonali przed własną publicznością OPTeam Resovię Rzeszów 91:78. Emocjonujący mecz to zaległe spotkanie 14. kolejki 2. Ligi Mężczyzn.

Zawodnicy z Podkarpacia przyjechali do Kielc jako zdecydowany faworyt. W drużynie gości zagrał m.in. Michał Gabiński, były zawodnik ekstraklasowego Śląska Wrocław, z którym zdobył Mistrzostwo Polski, ale również gracze z doświadczeniem pierwszoligowym. Początek spotkania należał jednak do podopiecznych Rafała Gila, którzy wyszli na kilkupunktowe prowadzenie (8:2). W dalszej części pierwsza kwarta miała wyrównany charakter i zakończyła się wynikiem 17:15 dla gości. Choć w drugiej, rzeszowianie wyszli na ośmiopunktowe prowadzenie, jednak to gospodarze schodzili do szatni z przewagą dwóch punktów (41:39).

Fatalnie wyglądał początek drugiej połowy. Goście zdołali zbudować solidną przewagę (56:45). Akademicy nie dali jednak za wygraną i odrobili straty, ostatecznie kończąc trzecią kwartę przy wyniku 61:60.

Czwarta kwarta to już popis umiejętności podopiecznych Rafała Gila, którzy na ponad trzy minuty przed końcem spotkania prowadzili piętnastoma punktami (81:66). Ostatecznie, Akademicy wygrali 91:78.

– To był bardzo wymagający rywal i przyjechał do Kielc w mocnym składzie. Fizycznie nas przewyższali, ale byliśmy bardzo nakręceni i zdeterminowani. Zagraliśmy świetnie w obronie, przy dobrej skuteczności. To dało nam zwycięstwo z czego się bardzo cieszymy – mówił Piotr Łosiak, zawodnik AZS UJK Kielce.

Punkty dla AZS UJK Kielce: Piotr Łosiak – 27; Oskar Lesisz – 21; Piotr Osiakowski – 17; Wojciech Pisarczyk – 14; Dominik Wesołek – 8; Dzmitry Makhnach – 4.

Kolejny mecz Akademicy rozegrają na wyjeździe w Święto Trzech Króli (6 stycznia). Ich rywalem będzie AK Iskra Częstochowa zajmująca 11. miejsce w tabeli grupy C. 2. Ligi Mężczyzn.