Korona przegrała sparing w upale

piątek, 01 lipca 2022 12:26 / Autor: Damian Wysocki

W swoim czwartym sparingu w letnim okresie przygotowawczym, Korona Kielce przegrała w Mielcu ze Stalą 0:2. Piątkowy mecz był zamknięty dla mediów i kibiców na prośbę drużyny gospodarzy.

Obie bramki padły w pierwszej połowie. Zdobyli je Mikołaj Lebedyński i Mateusz Matras.

Podobnie jak we wcześniejszych sparingach, Leszek Ojrzyński sprawdził dwie jedenastki. Na boisku zabrakło m.in. Adama Frączczaka. Do gry wrócił za to Jewgienij Szykawka.

W niedzielę „żółto-czerwoni” rozpoczną zgrupowanie w Warce, którego zwieńczeniem będzie dwumecz z Wisłą Płock (8 lipca). Osiem dni później Korona zainauguruje sezon PKO BP Ekstraklasy od domowego starcia z Legią Warszawa (sobota, 16 lipca, godz. 20).

Stal Mielec – Korona Kielce 2:0 (2:0)

Bramki: Lebedyński 16’, Matras 33’

Korona (I połowa): Forenc – Danek, Petrow, Balić, Seweryś – Podgórski, Sewerzyński, Takacz, Trojak, Kiełb – Śpiączka

Korona (II połowa): Zapytowski – Szymusik, Malarczyk, Zebić, Corral – Górski (80’ Nojszewski), Deja, Szpakowski, Oliveira, Łukowski – Szykawka (85' Szulc)