Korona przegrywa z Pogonią, ale finiszuje na 5. miejscu

niedziela, 04 czerwca 2017 17:17 / Autor: Damian Wysocki

Piłkarze Korony Kielce sezon 2016/2017 LOTTO Ekstraklasy zakończyli na 5. miejscu. „Żółto-czerwoni” w meczu ostatniej kolejki rozgrywek przegrali na wyjeździe z Pogonią Szczecin 0:3. Wszystkie bramki padły w drugiej części spotkania, dwie z nich na swoim koncie zapisał Rafał Murawski, w końcówce kielczan „dobił” Robert Obst. Podopieczni Macieja Bartoszka dzięki potknięciu Wisły Kraków w starciu Bruk-Betem Termaliką Nieciecza zdołali utrzymać wysokie, piąte miejsce w tabeli.

Mistrzem Polski została Legia Warszawa, która po niezwykłej walce i korespondencyjnym pojedynku wyprzedziła Jagiellonie Białystok i Lecha Poznań. Z ligą pożegnały się drużyny Górnika Łęczna i Ruchu Chorzów. Awans do elity wywalczyły Sandecja Nowy Sącz i Górnik Zabrze. Nowy sezon Ekstraklasy ruszy 14 lipca.

Pogoń Szczecin  - Korona Kielce 3:0 (0:0)

Bramki: Murawski (61’, 87'), Obst (90')

Kartki: Fojut, Listkowski, Niepsuj

Pogoń: Słowik - Nunes, Matras, Fojut, Niepsuj - Tsintsadze, Rafał Murawski - Kort, Drygas, Listkowski - Frączczak.

Korona : Pesković - Gabovs, Kwiecień (77” Bednarski), Możdżeń, Mrozik - Palanca, Żubrowski, Marković (73’ Kotarzewski), Aankour, Cebula - Smolarczyk (66’ Poński).

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA*:

3': Z akcją prawym skrzydłem ruszył  obrońca gospodarzy Niepsuj, ale po wpadnięciu w pole karne strzelił zbyt wysoko.

8': Po dobrej akcji Cebuli rzut wolny dla Korony. Dośrodkowanie Palanki wybijają obrońcy "Portowców".

10': Mocny strzał Rafała Murawskiego z pola karnego, ale pewnie w „żółto-czerwonej” bramce broni Michal Pesković

12': Dobra okazja szczecinian - Drygas strzela przewrotką z pięciu metrów, ale na szczęście Korony nieco za wysoko.

15': Listowski oddaje strzał z dystansu, świetnie broni Pesković! Po chwili kolejna próba gospodarzy, ale już niecelna.

19': Pierwszy celny strzał Korony. Aankour po ziemi sprzed pola karnego, broni Słowik

23': Gabovs znakomicie asekuruje Peskovicia i uprzedza Korta tuż przed bramką naszej drużyny.

32': Odważna próba Listkowskiego z dystansu, ale Pesković nie musiał interweniować.

33': Dobry wolej Mateusza Możdżenia ze skraju pola karnego! Pewnie broni jednak Jakub Słowik.

35': Było blisko! Słowik piąstkuje strzał Możdżenia z rzutu wolnego, dobija Aankour, ale zostaje zablokowany

39': Świetna akcja Koroniarzy! Marković wypuszczony skrzydłem zagrywa wzdłuż pola bramkowego i niewiele zabrakło Cebuli.

45+1': Fojut doszedł do strzału w polu karnym Korony, ale piłka nie sprawiła problemów Peskoviciowi.

47': To była świetna okazja! Palanca nieatakowany na szesnastym metrze oddaje strzał, ale wprost w Słowika.

48': W odpowiedzi główkuje Frączczak, lecz spokojnie broni Pesković.

52': Kort urwał się za plecy naszych obrońców i uderzył na bramkę, ale na raty radzi sobie Pesković.

57': Groźny strzał Drygasa z pięciu metrów po dośrodkowaniu z lewej strony, jednak za wysoki.

61': GOL dla Pogoni. Kapitalny strzał z ponad 20 metrów oddaje Rafał Murawski i piłka ląduje w siatce.

62': Aankour do Markovicia i świetna okazja Serba w centrum pola karnego, ale piłka uderzona nieczysto.

65': Koroniarze starają się wyrównać. Przed momentem Pogoń zablokowała strzały Smolarczyka i Markovicia.

70': Frączczak strzela z bliskiej odległości, ale nad bramką.

72': Pesković wygrywa pojedynek oko w oko z Frączczakiem.

74': Po świetnej akcji Cebuli z dystansu strzela Palanca, lecz zbyt wysoko.

77': Kapitalny wślizg Marcina Cebuli ratuje Koronę z opresji w podbramkowej sytuacji szczecinian!

87': GOL dla Pogoni. Rafał Murawski odnajduje się w polu karnym i ponownie pokonuje Michala Peskovicia.

90': GOL dla Pogoni! Robert Obst wbiega w pole karne, omija Jakuba Mrozika i pakuje piłkę do siatki.