Korona śrubuje serię porażek. Ze Śląskiem czwarta z rzędu

poniedziałek, 17 października 2016 19:53 / Autor: Piotr Natkaniec

Piłkarzom Korony Kielce nie pomogła dwutygodniowa przerwa reprezentacyjna. Podopieczni Tomasza Wilmana po blamażu w Krakowie i porażce 0:6 z Cracovią nie przełamali złej serii i przegrali czwarty mecz z rzędu. Na Kolporter Arenie po słabym spotkaniu kielczanie ulegli 1:2 Śląskowi Wrocław.

13 min: Pierwszy groźniejszy strzał Korony. Z rzutu rożnego podaje Jace Kiełb do niepilnowanego Grzelaka, ale ten główkuje prosto w Kamenara.

15 min Szybka odpowiedź Śląska. Juan Augosto Roman dogrywa Alvarinho przed pole karne, a ten technicznym strzałem obok bramki.

25 min: Zdecydowanie najgroźniejsza sytuacja kielczan. Głową uderza Pyłypczuk, ale refleksem wykazał się Kamenar.

32 min: Ładny strzał z dystansu Morioki, ale pewnie interweniuje Gostomski.

43 min: Próbował sprzed „16” strzelać Palanca, ale piłka daleko od bramki Kamenara.

54 min: Kiepski początek drugiej połowy. Żadna z drużyn nie potrafiła sobie stworzyć okazji do strzelenia bramki. Jedną z nielicznych sytuacji miał Pyłypczuk, ale w polu karnych nie trafił czysto w piłkę.

68 min: GOL! Rzut wolny dla Śląska z 25 metrów. Do piłki pochodzi Kamil Dankowski, który uderza piłkę mocnym strzałem nad murem w prawy róg Gostomskiego. Bramkarz kieleckiej drużyny lekko spóźniony z interwencją był bez szans na interwencję.

83 min: GOL! Centra Grzelaka na długi słupek do niepilnowanego Daniego Abalo, który uderza głową. Wydawało się, że piłkę z linii bramkowej wybił jeszcze jeden z obrońców Śląska, ale była ona już całym obwodem w bramce i sędzia główny wskazał na środek boiska.

85 min: GOL Błyskawiczna odpowiedź podopiecznych Mariusza Rumaka. Potężny strzał Grajciara, Gostomski wybiła piłkę przed siebie, w zamieszaniu trafiła ona do Adama Kokoszki, który nie miał problemu ze skierowaniem jej do bramki.

87 min: Próbował jeszcze odwrócić losy spotkania Dani Abalo, ale w polu karnym łatwo został powstrzymany przez Kokoszkę.

Korona Kielce – Śląsk Wrocław 1:2 (0:0)

Bramki: 83' Abalo - 68' Dankowski, 85' Kokoszka

Korona: Gostomski – Rymaniak, Dejmek, Wierchowcow, Kallaste, Pyłypczuk, Grzelak, Kiełb (70' Dani Abalo), Możdżeń, Aankour, Palanca (74' Przybyła)

Żółte kartki: Wierchowcow, Pyłypczuk, Rymaniak

Śląsk: Kamenar – Dvali, Celeban, Kokoszka, Augusto, Dankowski, Goncalves, Morioka (84' Riera), Alvarinho, Roman (59' Gracjciar), Biliński (91' Mervo)

Żółte Karki: Biliński, Kokoszka

Sędziował: Paweł Gil