Korona wygrała z Ruchem

środa, 14 lipca 2021 12:53 / Autor: Michał Łosiak
Michał Łosiak

Zwycięstwo Korony Kielce w sparingu na Suzuki Arenie. „Żółto-czerwoni” pokonali na własnym stadionie 1-0 Ruch Chorzów. Bramkę na wagi zwycięstwa zdobył Jakub Łukowski.

Do przerwy w stolicy województwa świętokrzyskiego utrzymywał się bezbramkowy remis. Sytuacja zmieniła się w drugiej połowie. Wówczas, w 68 minucie, do siatki rywali trafił Jakub Łukowski.

Składy drużyn:

Korona Kielce: (I połowa) Konrad Forenc - Radosław Seweryś, Zvonimir Petrović, Jacek Kiełb, Marko Pervan, Grzegorz Szymusik, Oskar Sewerzyński, Dawid Lisowski, Marcel Gąsior, Jakub Górski (30 Jacek Podgórski), Maciej Bortniczuk. (II połowa) Marcel Zapytowski - Adrian Danek, Piotr Malarczyk, Michał Koj, Łukasz Sierpina - Mario Zebić, Filipe Oliveira, Jacek Podgórski (62 Janusz Nojszewski), Marcin Szpakowski, Jakub Łukowski - Adam Frączczak (82 Jakub Rybus).

Ruch Chorzów: 82. Jakub Bielecki (46, 1. Tomasz Nowak) - 2. Konrad Kasolik (46, 27. Tomasz Dyr), 66. Filip Nawrocki (70, 20. Jakub Siwek), 73. Bartłomiej Kulejewski (46, 15. Marcin Kowalski) - 97. Piotr Kwaśniewski (46, 18. Kacper Będzieszak), 8. Michał Mokrzycki (86, 23. Krystian Mucha), 11. Piotr Wyroba (46, 22. Patryk Moskiewicz), 10. Tomasz Foszmańczyk (82, 32. Mateusz Wojtek), 45. Filip Żagiel (46, 99. Tomasz Neugebauer), 24. Tomasz Wójtowicz (46, 31. Przemysław Szkatuła; 86, 6. Jakub Rudek) - 9. Michał Biskup (46, 7. Daniel Szczepan).

Kolejny sparing Korona Kielce rozegra już w sobotę. Rywalem kielczan będzie ŁKS Łódź.