Korona z Cracovią na minus sześć

niedziela, 02 października 2016 17:03 / Autor: Damian Wysocki

Niemoc Korony Kielce w piłkarskiej LOTTO Ekstraklasy trwa. Podopieczni Tomasza Wilmana zanotowali trzecią porażkę z rzędu. W 11. kolejce rozgrywek zdecydowanie lepsza od „żółto-czerwonej” ekipy okazała się Cracovia Kraków, która na swoim stadionie wygrała aż 6:0 (3:0). Gole dla gospodarzy zdobywali Mateusz Szczepaniak, Marcin Budziński, Miroslav Covilo, Mateusz Wdowiak, dwa trafienia zanotował Krzysztof Piątek. Korona pomimo niekorzystnego wyniku przerwę reprezentacyjną spędzi w górnej "ósemce" tabeli.

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA

0 min - Z powodu choroby w meczu z Cracovią nie zagrał Maciej Gostomski, jego miejsce między słupkami kieleckiej bramki zajął Michal Pesković. Na środku obrony Djibrila Diawa zastąpił Dmitrij Wierchowcow. W pomocy po raz pierwszy od początku w tym sezonie zagrał Vanja Marković.

2 min - Szybka kontra Korony. Jacek Kiełb pognał lewą stroną boiska, ale zagrał za mocno w kierunku Łukasza Sekulskiego i piłkę wyłapał Grzegorz Sandomierski.

9 min - Zamieszanie po rzucie rożnym. Piłka po kilku „przebitkach” znalazła się pod nogami Rafała Grzelaka na lewej stronie pola karnego. „Grzelu” uderzył mocno, ale metr obok dalszego słupka bramki Cracovii.

10 min - Kolejna bardzo dobra akcja Jacka Kiełba. „Ryba” wpadł w pole karne, wygrał pojedynek „jeden na jeden”, po czym oddał strzał. Dobra interwencja bramkarza.

16 min - GOL! 1:0. Korona przeważała, ale to Cracovia objęła prowadzenie. Składna akcja podopiecznych Jacka Zielińskiego. Piłkę z prawej strony w pole karne wstrzelił Mateusz Cetnarski,  zza pleców Radka Dejmka „wyrósł” Mateusz Szczepaniak i strzelił gola.

22 min - GOL! 2:0. Druga akcja Cracovii, drugi gol. Na prawej stronie boiska zbyt dużo miejsca miał Jakub Wójcicki, który posłał dokładne dośrodkowanie w pole karne, w którym Krzysztof Piątek wygrał pojedynek z Radkiem Dejmkiem i pokonał Michala Peskovicia.

26 min - Szansa dla Korony. Łukasz Sekulski dopadł do odbitej futbolówki, uderzył z pierwszej piłki z 15 metra, ale Grzegorz Sandomierski końcami palców wybił piłkę ma rzut rożny.

31 min - Przebojowa akcja Jakuba Wójcickiego. Prawy obrońca Cracovii zagrał do Mateusza Cetnarskiego, piłka po jego uderzeniu odbiła się od Radka Dejmka i szczęśliwie dla Korony zatrzymała się na słupku.

35 min - GOL! 3:0. Nokaut. Marcin Budziński otrzymał piłkę na 26 metrze przed bramką, pomocnik „Pasów” mając dużo miejsca nie zastanawiał się i potężnie huknął z prawej nogi. Kolejna piękna bramka 26 - latka w LOTTO Ekstraklasie.

45 min - Cracovia w pierwszej połowie była zabójczo skuteczna. Korona zaliczyła dobry pierwszy kwadrans, ale później podopieczni Jacka Zielińskiego sukcesywnie „punktowali” kielczan i ustawili sobie mecz.

47 min - GOL! 4:0. Pogrom. Mateusz Cetnarski posłał dobrą wrzutkę z rzutu wolnego, w polu karnym najwyżej wyskoczył Miroslav Covilo i strzałem głową umieścił piłkę w siatce.

55 min - Korona wyraźnie zrezygnowana. Cracovia spokojnie kontrolowała przebieg meczu.

63 min - Szansa na 5:0. Cracovia długo rozgrywała piłkę. W polu karnym Mateusz Cetnarski wyłożył futbolówkę Marcinowi Budzińskiemu, ale jego uderzenie zostało zablokowane.

64 min - GOL! 5:0! Deklasacja. Co się odwlecze… Dmitrij Wierchowcow wybił piłkę prosto pod nogi Marcina Budzińskiego, ten uderzył bez zastanowienia, piłka odbiła się od kieleckich obrońców, ale szczęśliwie dopadł do niej Krzysztof Piątek, napastnik gospodarzy dołożył głowę i zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Korona na kolanach.

73 min - Korona mogła zdobyć honorowego gola. Z rzutu rożnego wrzucał Jacek Kiełb, do piłki doszedł Serhiej Pyłypczuk, ale strzelił minimalnie obok bramki.

84 min - Michal Pesković uratował Koronę przed stratą szóstej bramki. Słowak zatrzymał skuteczną interwencją strzał Miroslava Covilo.

87 min - GOL! 6:0! Kontra Cracovii. Mateusz Wdowiak otrzymał piłkę w polu karnym, po czym "wkręcił" w ziemię Kena Kallaste i umieścił piłkę w siatce.

90 min - Cracovia zdeklasowała Koronę i w pełni zasłużenie wygrała aż 6:0. „Żółto-czerwoni” zanotowali trzecią porażkę z rzędu w LOTTO Ekstraklasie. Podopieczni Tomasza Wilmana po 11. kolejkach z 14 punktami na koncie zajmują 8. miejsce w tabeli. Korona kolejny mecz rozegra już po przerwie na spotkania reprezentacji, 17 października na swoim stadionie podejmie drużynę Śląska Wrocław.

Cracovia Kraków - Korona Kielce 6:0 (3:0)

Bramki: Szczepaniak (16’), Piątek (22’, 64’), Budziński (35’), Covilo (47’), Wdowiak (87')

Kartki: Polczak - Marković, Wierchowcow

Korona: Pesković - Rymaniak, Dejmek, Wierchowcow, Kallaste - Kiełb, Grzelak, Możdżeń, Marković (57’ Pyłypczuk), Palanca (70’ Cebula) - Sekulski (79’ Abalo)

Cracovia: Sandomierski - Wójcicki (70’ Deleu), Malarczyk, Polczak, Brzyski - Budziński, Dąbrowski, Covilo, Cetnarski (65’ Jendrisek), Szczepaniak - Piątek (75’ Wdowiak).