KSZO z Okręgowym Pucharem Polski

niedziela, 16 czerwca 2019 18:15 / Autor: Damian Wysocki

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski został triumfatorem Okręgowego Pucharu Polski w sezonie 2018/2019. Trzecioligowcy w finale, który w niedzielne popołudnie został rozegrany na Suzuki Arenie, pokonali czwartoligowy Granat Skarżysko Kamienna 3:1.

Drużyna Marcina Wróbla od początku dyktowała warunki, czego potwierdzeniem były dwa gole w pierwszej połowie. Na listę strzelców wpisali się Jakub Kapsa i Michał Grunt (wykorzystał rzut karny). Tuż po wznowieniu, gola kontaktowego zdobył Błażej Miller. W następnych minutach inicjatywa dalej należała do zespołu z Ostrowca Świętokrzyskiego, który m.in. nie wykorzystał kolejnej "jedenastki" (strzał Michała Grunta obronił Przemysław Michalski). KSZO ustalił wynik dopiero w doliczonym czasie gry, kiedy trafienie zaliczył Kamil Bełczowski.

KSZO za triumf w Okręgowym Pucharze Polski otrzyma 46 tysięcy złotych. Na konto pokonanych wpłynie 14 tysięcy. Zespół z Ostrowca Świętokrzyskiego wystąpi również w I rundzie Pucharu Polski, która zostanie rozegrana między 24 a 26 września.