Legia po zwycięskim rollercoasterze podejmie Koronę

czwartek, 17 sierpnia 2023 19:09 / Autor: Łukasz Czerwiak
Łukasz Czerwiak

Legia Warszawa, najbliższy rywal Korony Kielce, wygrał mecz w trzeciej fazie eliminacji do Ligi Konferencji. Trzy dni przed starciem w ramach piątej kolejki PKO BP Ekstraklasy, pokonała na wyjeździe z Austrią Wiedeń.

Spotkanie ułożyło się idealnie dla „wojskowych”. W ostatnich minutach pierwszej połowy Legia zdobyła dwie bramki. 14 minut po rozpoczęciu drugiej części Tomas Pekhart zdobył gola na 0:3.

Jednak w 69. minucie, po precyzyjnym strzale Andreasa Grubera, zdobywcy Pucharu Polski stracili kontrole nad spotkaniem. Gospodarze zaczęli stwarzać kolejne sytuacje i było 2:3. Przypomnijmy, że przy Łazienkowskiej, Legia przegrała 1:2, więc ten wynik oznaczał dogrywkę.

W 87. minucie spotkania, Maciej Rosołek strzelił na 2:4. Dwie minuty później zawodnik gospodarzy został ukarany czerwoną kartką. Gdy wszyscy myśleli, że Legia jest już w barażach, Austria zdobyła gola na 3:4.

Po blisko stu minutach, stołeczna drużyna uniknęła jednak dogrywki. W 10. minucie doliczonego czasu gry, Ernest Muci ustalił wynik spotkania na 3:5.

Podopieczni Kosty Runjaicia będą najbliższym rywalem Korony. Spotkanie na Stadionie Miejskim w Warszawie odbędzie się w niedzielę o godzinie 20.