Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Jednosczdrowie3

SPORT

Liczą się tylko dwa punkty. Alex Dujszebajew: To bardzo trudne starcia

wtorek, 29 listopada 2022 16:37 / Autor: Damian Wysocki
Liczą się tylko dwa punkty. Alex Dujszebajew: To bardzo trudne starcia
Liczą się tylko dwa punkty. Alex Dujszebajew: To bardzo trudne starcia
Damian Wysocki
Damian Wysocki

Łomża Industria Kielce znów musi wywiązać się z roli faworyta. W środę, w meczu 8. kolejki fazy grupowej Ligi Mistrzów, zagra na wyjeździe z Elverum. – Kluczowe będzie przygotowanie mentalne – mówi Alex Dujszebajew.

W poprzednim tygodniu Łomża Industria wygrała z tym rywalem 37:33 w Hali Legionów. Był to najlepszy mecz Elverum w tym sezonie pod wieloma względami. Chociaż mistrz Norwegii przegrał, to mógł uwierzyć, że jest w stanie coś wskórać w starciu z drugą najlepszą drużyną Europy.

– Patrząc na sytuację w grupie, jesteśmy faworytem. Oni nie mają nic do stracenia. Starcia z takimi rywalami są bardzo trudne, szczególnie u nich w domu. Kluczowe będzie przygotowanie mentalne. Musimy być skupieni na wykonaniu swojej pracy – przekonuje Alex Dujszebajew.

W tym sezonie kielczanie pokazują dużą moc w ataku. Parząc na wszystkie rozgrywki, aż w dziesięciu meczach rzucili co najmniej 40 bramek. W pierwszym spotkaniu z Elverum słabiej wyglądali w obronie, w której pozwalali rywalom na zbyt wiele.

– Musimy to poprawić. W ataku nie mieliśmy problemów z rzucaniem bramek, może poza krótkim fragmentem drugiej części. Narzucaliśmy mocne tempo. Zrobiliśmy kilka błędów w obronie. Tam na pewno możemy szukać korekt – wyjaśnia prawy rozgrywający.

Łomża Industria musi radzić sobie z osłabieniami. Od jakiegoś czasu nie gra Nedim Remili, którego na prawym rozegraniu odciążają praworęczni zawodnicy. Do Elverum nie polecieli Daniel Dujszebajew i Benoit Kounkoud. Na dłużej wyłączeni są Paweł Paczkowski i Damian Domagała. Jedyny zdrowotny pozytyw to powrót Nicolasa Tournata. Przez te braki, Tałant Dujszebajew często rotuje składem w nieoczywisty sposób.

– Mamy taki zespół, który daje sobie radę, kiedy kogoś brakuje. Meczów jest bardzo dużo. Każdy potrzebuje odpoczynku. Czasami trzeba grać inaczej. Mamy kilka akcji ułożonych specjalnie pod praworęcznych na prawym rozegraniu. Terminarz jest napięty, a my cały czas musimy być w odpowiedniej formie – kwituje Alex Dujszebajew.

Środowy mecz w Elverum rozpocznie się o godz. 18.45.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO