Lijewski: Nie możemy być do końca zadowoleni z naszej postawy

niedziela, 21 kwietnia 2024 15:31 / Autor: Michał Gajos
Michał Gajos

Industria Kielce zrobiła pierwszy krok w stronę finału Orlen Superligi. Kielczanie pokonali na wyjeździe Chrobrego Głogów 30:22. Pierwsza połowa był jednak niezwykle wyrównana i skończyła się zaledwie jednobramkowym prowadzeniem gości (11:10). Postawa mistrzów Polski pozostawiła spory niedosyt i niesmak w ocenie Krzysztofa Lijewskiego.

Krzysztof Lijewski, drugi trener Industrii: – Czuć było w powietrzu rangę tego meczu. Spotkały się drużyny, które ambitnie walczyły. Wynik pierwszej połowy, 11:10, pokazywał, że drużyny położyły większy nacisk na grę w obronie. Dużo błędów technicznych z naszej strony stopowało nas. Mecz był otwarty. W drugiej połowie chcieliśmy to poprawić. Uspokoić grę, szanować piłkę w ataku pozycyjnym. Wydaje mi się, że nie możemy być do końca zadowoleni z naszej postawy, duży plus, jeśli chodzi o obronę, ale w ataku zdarzyły się przestoje. Chrobry nie jest jednak przypadkowym zespołem, zasłużenie awansowali do półfinału. Ten mecz nie był łatwy, dlatego cieszymy się ze zwycięstwa. W play-offach chodzi o wygrywanie, a nie ładną grę i dużą zaliczkę bramkową.

Rewanż za ten mecz odbędzie się 27 kwietnia w Hali Legionów (15:00).