Łomża Industria gromi na inaugurację

sobota, 03 września 2022 19:51 / Autor: Damian Wysocki

W pierwszym meczu nowego sezonu PGNiG Superligi, Łomża Industria Kielce pokonała przed własną publicznością Piotrkowianina Piotrków Trybunalski 40:28.

Zgodnie z zapowiedziami, wciąż do gry gotowy nie jest Eliot Stenmalm. W kadrze meczowej zabrakło również Pawła Paczkowskiego, Tomasza Gębali i Dylana Nahiego.

Pod nieobecność tego ostatniego spotkanie na lewym skrzydle rozpoczął Miguel Sanchez-Migallon. Po drugiej stronie zadebiutował Benoit Kounkoud, który grał również na pozycji podwyższonego obrońcy. Pierwszego gola w sezonie zdobył Szymon Sićko.

W pierwszym fragmencie było sporo niedokładności. W mecz dobrze wprowadził się Mateusz Kornecki, który szybko zanotował trzy interwencje. Mający problem z łydką Andreas Wolff przesiedział całe spotkanie na ławce rezerwowych. Po kieleckiej stronie dobrze wyglądała współpraca z kołem. Po 11. minutach Arciom Karaliok miał na swoim koncie cztery gole, a Łomża Industria prowadziła 7:4.

Po kwadransie Tałant Dujszebajew przeprowadził ofensywne zmiany. W żółtej koszulce zadebiutowali Nedim Remili i Szymon Wiaderny.

Po roszadach kielczanie mieli problemy ze złapaniem odpowiedniego rytmu. Grę uspokoił Haukur Thrastarson, który imponował odważnymi podaniami. Po pierwszej połowie Łomża Industria prowadziła 19:11.

Na początku drugiej część oglądaliśmy radosny handball. Po sześciu minutach, patrząc tylko na tę część, Piotrkowianin prowadził 6:5. Mógł odrobić więcej strat, ale między słupkami dobrze spisywał się Mateusz Kornecki.

W 39. minucie kapitalną bramką z kontrataku popisał się Benoit Kounkoud. Francuz wyskoczył w górę, zamarkował rzut w prawą stronę, ale ostatecznie tak wygiął nadgarstek, że piłka poleciała w innym kierunku. Łomża Industria prowadziła 25:15, a Bartosz Jurecki poprosił o drugi czas.

Kielczanie utrzymywali wysokie prowadzenie. W 53. minucie premierowego gola w pierwszym zespole zdobył Szymon Wiaderny. W końcówce trochę nerwowości swoimi decyzjami wprowadzili sędziowie z Krakowa. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa ostatecznie wygrali 40:28. Najlepszym zawodnikiem wybrano Mateusza Korneckiego, który odbił 12 piłek.

W przyszłą sobotę Łomża Industria zagra na wyjeździe z Sandrą Spa Pogonią Szczecin.

Łomża Industria Kielce – Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 40:28 (19:11)

Łomża Industria: Kornecki, Wolff – Wiaderny 2, Sićko 4, D. Dujszebajew 3, Karacić 3, Olejniczak, Thrastarson 2, A. Dujszebajew 4, Remili 2, Moryto 7, Kounkoud 2, Karaliok 7, Tournat 3, Domagała, Sanchez-Migallon