Łomża Industria jak walec. Pierwsze MVP dla wychowanka

sobota, 05 listopada 2022 16:45 / Autor: Damian Wysocki

Łomża Industria Kielce odniosła ósme zwycięstwo w PGNiG Superlidze. W sobotnim meczu 10. kolejki pokonała w swojej hali Chrobrego Głogów 41:23.

Po ostatnim spotkaniu z Pickiem Szeged Tałant Dujszebajew dał odpocząć Igorowi Karaciciowi. Kielczanie nie mieli jednak żadnych problemów. Wyrównane było pierwsze kilka fragmentów. Później kielczanie zaczęli budować przewagę. Ostatnie pięć minut przed zejściem do szatni wygrali 5:0 i po 30 minutach było 21:12 na ich korzyść.

Po zmianie stron mistrzowie Polski utrzymywali swoje tempo. W ataku najskuteczniejsi byli Szymon Wiaderny i Arciom Karaliok, którzy zdobyli po osiem goli. Pierwszy z nich, wychowanek kieleckiego klubu, otrzymał premierowy tytuł gracza meczu. Kolejne świetne zawody w PGNiG Superlidze rozegrał Mateusz Kornecki. Bramkarz odbił 22 rzuty rywali, co dało mu 47 procent skuteczności.

Teraz Łomżę Industrię czeka kilka dni bez gry. Kolejny mecz rozegra we wtorek, 15 listopada, kiedy do Kielc przyjadą Azoty Puławy.

Łomża Industria Kielce – Chrobry Głogów 41:25 (21:12)

Łomża Industria: Kornecki – Wiaderny 8, Sanchez, Sićko 4, Gębala 3, D. Dujszebajew, Olejniczak 4, Thrastarson 2, A. Dujszebajew 1, Remili 2, Moryto 4, Karaliok 8, Tournat 5