Mała katastrofa. Polacy przegrali z Rumunią

niedziela, 06 listopada 2016 20:30 / Autor: Damian Wysocki

Polscy piłkarze ręczni przegrali kolejny mecz w eliminacjach do Mistrzostw Europy 2018. W niedzielę lepsza od „Biało-czerwonych” okazała się Rumunia, która przed własną publicznością zwyciężyła 28:23 (11:9).

Spotkanie w Cluj od początku było bardzo wyrównane. Przez 20. minut na tablicy wyników najczęściej widniał remis. Obie drużyny były mocno nieskuteczne, a to za sprawą rozgrywających dobre zawody bramkarzy. Po polskiej stronie kilkukrotnie błyskotliwymi interwencjami popisywał się Sławomir Szmal, a przez pewien okres przeszkodą nie do przejścia dla „Biało-czerwonych”  był golkiper gospodarzy - Mihai Popescu. Rumuni pod koniec pierwszej części wyszli na dwubramkowe prowadzenie i do szatni zeszli przy wyniku 11:9.

Polacy po przerwie szybko odrobili straty, ale od 40. minuty  podopieczni Tałanta Dujszebajewa ponownie mieli problemy z pokonaniem Mihaia Popescu. Na domiar złego gospodarze bez najmniejszych problemów przedzierali się przez mało agresywną polską defensywę. Rumuni na dziesięć minut przed końcem wyszli na pięciobramkowe prowadzenie (24:19). Wtedy w ofensywie  wreszcie przebudzili się „Biało-czerwoni”, którzy szybko rzucili trzy gole z rzędu. W kolejnych fragmentach Polacy mieli okazję na „dojście” gospodarzy, ale w swoich poczynaniach byli nieskuteczni. Rumuni nie pozwolili w końcówce wydrzeć wypracowanej przewagi i ostatecznie zwyciężyli 28:23.

W spotkaniu z Rumunią zagrało siedmiu zawodników  Vive Tauronu Kielce. W bramce kilka dobrych interwencji zaliczył Sławomir Szmal. W ataku bramki rzucali: pięć Karol Bielecki, po trzy Krzysztof Lijewski i Mariusz Jurkiewicz, po dwie Mateusz Jachlewski i Paweł Paczkowski  oraz  jedną Mateusz Kus.

Po dwóch rozegranych meczach eliminacji do Mistrzostw Europy na prowadzeniu grupy 2 z czterema punktami na koncie prowadzi Rumunia, za jej plecami z dwoma „oczkami” plasują się Białoruś i Serbia, z zerowym dorobkiem tabelę zamyka reprezentacja Polski.  „Biało-czerwoni” w drugiej połowie stycznia wezmą udział w Mistrzostwach Świata we Francji. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa kolejne spotkanie w eliminacjach EURO 2018 rozegrają w maju przyszłego roku, a ich rywalem będzie Białoruś.

Rumunia - Polska 28:23 (11:9)

Polska: Szmal, Wyszomirski - Daćko 2, Lijewski 3, Łyżwa,  Jachlewski 2, Bielecki 5,  Kus 1, Jurkiewicz 2, Syprzak 1, Daszek 1, Przybylski 1, Paczkowski 2, T. Gębala 2, M. Gębala, Gierak.