MŚ: Chorwacja pokonała Arabię Saudyjską. Grali Strlek i Ivić

piątek, 13 stycznia 2017 22:31 / Autor: Damian Wysocki

Dwóch zawodników Vive Tauronu Kielce zagrało w piątek na mistrzostwach świata we Francji. Chorwacja z Manuelem Strlekiem i Filipem Iviciem w składzie ograła 28:23 Arabię Saudyjską.

Filip Ivić w chorwackiej bramce spędził 47. minut. 24 - letni golkiper odbił pięć z dwudziestu trzech rzutów, w tym jednego karnego.

Manuel Strlek grał przez 28. minut. „Manu” rzucił cztery bramki na siedem prób, notując 57 - procentową skuteczność w ataku.

W bałkańskiej drużynie wystąpił również Marko Mamić, który zawodnikiem Vive Tauronu Kielce będzie od przyszłego sezonu. Lewy rozgrywający rzucił jednego gola (na dwie próby), do tego dołożył cztery asysty oraz blok.

We wcześniejszym spotkaniu grupy C Niemcy pokonały 27:23 Węgrów. Cały mecz na ławce przesiedział skrzydłowy kieleckiego klubu - Tobias Reichmann.