MŚ: Tak grali zawodnicy Vive [STATYSTYKI]

niedziela, 29 stycznia 2017 21:18 / Autor: Damian Wysocki

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej dobiegły końca. Najlepszą drużyną globu została po raz kolejny Francja, która na własnym terenie w finale 33:26 pokonała Norwegię. Na mundialu zagrało ośmiu zawodników Vive Tauronu - żaden z nich do Kielc nie wróci z medalem mistrzowskiej imprezy. Jak wyliczył portal handballnews.pl po raz ostatni taka sytuacja miała miejsce sześć lat temu po EURO 2011.

We Francji najbliżej wywalczenia medalu byli Chorwaci: Filip Ivić i Manuel Strlek. Ich reprezentacja przegrała jednak bój o brązowy medal ze Słowenią.

Do ćwierćfinału dotarła Hiszpania z Julenem Aginagalde, ale kołowy kieleckiego klubu indywidualnie turnieju nie może zapisać do najlepszych w swojej karierze.

Dosyć niespodziewanie w 1/8 finału odpadła reprezentacja Niemiec z Tobiasem Reichmannem w składzie, która bój o najlepszą ósemkę przegrała z Katarem.

Polska z czterema zawodnikami Vive: Mateuszem Jachlewskim, Piotrem Chrapkowski, Pawłem Paczkowskim i Patrykiem Walczakiem została sklasyfikowana na 17. miejscu. „Biało-czerwoni” na pocieszenie do kraju wrócili z Pucharem Prezydenta IHF.

We Francji zagrała również trzech szczypiornistów, którzy do „Żółto-biało-niebieskich” dołączą latem. Najlepiej zaprezentował się Blaż Janc, który ze swoją reprezentacją sięgnął po brązowy medal. Bardzo dobry turniej rozegrał Marko Mamić - lewy rozgrywający był jednym z najjaśniejszych punktów Chorwacji. Na mundialu wystąpił również hiszpański prawy rozgrywający - Alex Dujszebajew.