MŚ: Zwycięstwa reprezentacji zawodników Vive

sobota, 14 stycznia 2017 22:36 / Autor: Damian Wysocki

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej we Francji nabierają rozpędu. W czwartym dniu turnieju  kolejne mecze rozegrali zawodnicy Vive Tauronu Kielce. Hiszpania z Julenem Aginagalde w składzie pokonała 26:21 Tunezję. W spotkaniu grupy C Chorwacja (Manuel Strlek i Filip Ivić) zwyciężyła 31:28 reprezentacje Węgier.

„Julen” na parkiecie przebywał 16. minut. W tym czasie w ataku na swoim koncie zapisał dwie bramki (dwie próby) oraz asystę. 34 - latek w defensywie popisał się blokiem. W barwach Hiszpanii zagrał również Alex Dujszebajew, który od 1 lipca będzie zawodnikiem Vive. Prawy rozgrywający zdobył jedną bramkę na trzy rzuty, zaliczył asystę oraz zanotował stratę.

Filip Ivić chorwackiej bramki strzegł przez 33. minuty. 24 - latek odbił 9 z 26 rzutów i zanotował skuteczność obron na poziomie 35 procent. Manuel Strlek był najskuteczniejszym zawodnikiem swojej reprezentacji. Skrzydłowy Vive rzucił sześć goli (na siedem prób). „Manu” zaliczył również asystę oraz stratę. "Manu" został wybrany MVP spotkania. Dobry mecz w barwach Chorwacji rozegrał również Marko Mamić, który latem wzmocni kielecką drużynę. Rozgrywający zdobył cztery bramki (na sześć prób), oraz zapisał asystę i stratę.

W sobotę na parkiecie w barwach Słowenii zaprezentował się Blaż Janc - kolejny zawodnik, który do Vive dołączy w lipcu. Jego reprezentacja zwyciężyła po niezwykle emocjonującym meczu Islandię 26:25. Janc zdobył trzy bramki, notując stu procentową skuteczność rzutów. 20 - letni skrzydłowy do swoich statystyk dołożył również asystę i stratę.