Nieznaczna porażka Koroneczek

sobota, 13 kwietnia 2024 15:32 / Autor: Michał Gajos

Piłkarki ręczne Suzuki Korony Handball przegrały na własnym parkiecie z SPR-em Pogoń Szczecin 27:28. Było to starcie w 21. kolejce Ligi Centralnej Kobiet.

Kielczanki przystąpiły do tego meczu po zeszłotygodniowym zwycięstwie w zaległym starciu 13. serii gier z Vitamineto Jelenia Góra (36:29). Tym razem do Kielc przyjechała siódma ekipa ligowej stawki.

Koroneczki źle weszły w tę potyczkę. Po premierowym kwadransie przegrywały bowiem aż 4:12, na szczęście wzięły się w garść jeszcze przed wybrzmieniem końcowej syreny po 30 minutach i zbliżyły się do rywalek na dystans trzech trafień (13:16).

Po przerwie podopieczne Pawła Tetelewskiego zdołały doprowadzić do wyrównania (21:21), ale nie starczyło im konsekwencji w grze, aby dobry moment przekuć także na prowadzenie. Finalnie z hali przy ul. Krakowskiej z tarczą wyjechały przyjezdne, wygrywając 28:27.

W niedzielę 21 kwietnia kielczanki – ponownie na własnym parkiecie – zmierzą się z Eneą Piłka Ręczna Poznań (17:00).