Pewne zwycięstwo Vive nad Górnikiem. Czas na „Lwy”

wtorek, 18 października 2016 19:15 / Autor: Damian Wysocki

Szczypiorniści Vive Tauronu Kielce dopisali kolejne dwa punkty do swojego konta w PGNiG Superlidze. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa w meczu 8. kolejki rozgrywek pokonali na wyjeździe NMC Górnika Zabrze 36:27 (18:10).

Mistrzowie Polski na Śląsku zagrali zaledwie w dwunastoosobowym składzie, bo do kontuzjowanych Michała Jureckiego, Patryka Walczaka, Piotra Chrapkowskiego i Pawła Paczkowskiego dołączyli zmagający się z lekkimi urazami Karol Bielecki i Mariusz Jurkiewicz. Gospodarze w miarę wyrównany pojedynek z kielczanami byli w stanie toczyć tylko do 18. minuty, kiedy po raz ostatni na tablicy wyników widniał remis po osiem. W pozostałej części pierwszej połowy „Żółto-biało-niebiescy” bezwzględnie obnażali błędy zawodników Górnika i do szatni zeszli przy prowadzeniu 18:10. W drugiej odsłonie Vive spokojnie kontrolowało przebieg meczu i ostatecznie zwyciężyło różnicą dziewięciu bramek 36:27.

Kieleccy szczypiorniści kolejny mecz rozegrają w niedzielę. Mistrzowie Polski w Hali Legionów w 5. kolejce Ligi Mistrzów o 19.30 podejmą niemieckie Rhein - Neckar Lowen.

NMC Górnik Zabrze - Vive Tauron Kielce 36:27 (18:10)

Vive Tauron Kielce: Szmal - Vujović, Reichmann 7, Kus, Aguinagalde 5, Jachlewski 1, Strlek 5, Bis 2, Lijewski 5, Zorman 5, Bombac 3, Djukić 5