PGE VIVE o ćwierćfinał zagra z Rhein-Neckar Loewen

niedziela, 04 marca 2018 20:42 / Autor: Damian Wysocki

Paris Saint Germain nie zagrało dla PGE VIVE. Podopieczni Zvonimira Serdarusicia zremisowali przed własną publicznością z THW Kiel 29:29. Takie rozstrzygnięcie oznacza, że szczypiorniści PGE VIVE finalnie zajęli 5. miejsce w grupie B i w 1/8 finału ich rywalem będzie niemieckie Rhein-Neckar Loewen.

Kielczanie mogli zająć 4. lokatę (oznaczającą grę z MOL-Pick Szeged) tylko w przypadku zwycięstwa PSG. W niedzielę długo się na to zanosiło. Paryżanie zanotowali bardzo mocny początek i już po kilku minutach wypracowali pięciobramkową przewagę, którą utrzymali do przerwy - 16:11.

"Zebry" rozegrały jednak kapitalną druga połowę. Szczypiorniści THW dzięki dobrej postawie w bramce Andreasa Wolffa oraz golom Marko Vujina na dwadzieścia minut przed końcem złapali kontakt i  przegrywali tylko jednym trafieniem - 19:20. Końcówka była bardzo emocjonująca. Ostatecznie mecz zakończył się niekorzystnym dla PGE VIVE remisem.

PGE VIVE w 1/8 finału czeka bardzo ciężka przeprawa z Rhein-Neckar Loewen. Mistrzowie Niemiec w grupie A uplasowali się na czwartym miejscu. Kielczanie pierwszy mecz z popularnymi "Lwami" rozegrają między 21 a 25 marca w Hali Legionów. Rewanż obędzie się między 28 marca a 1 kwietnia. Dokładne terminy poznamy niebawem.

Zwycięzca tej pary o Final Four zagra z Paris Saint Germain.