Pierwsze zwycięstwo w sezonie koszykarzy AZS-u UJK Kielce

poniedziałek, 26 października 2020 12:16 / Autor: Sebastian Kalwat

W meczu 5. kolejki rozgrywek II ligi koszykówki, zawodnicy AZS-u UJK Kielce pokonali na wyjeździe Łodzki Klub Sportowy 69:55. Była to pierwsza wygrana podopiecznych trenera Rafała Gila w nowym sezonie.

Pierwsza kwarta padła łupem gospodarzy tego spotkania (15:14). Jednak kolejne fragmenty meczu były dla kielczan zdecydowanie lepsze. Drugą partię różnicą ośmiu punktów wygrali goście z Kielc i to oni schodzili do szatni, prowadząc 29:22.

Trzecia kwarta to również dobra gra i spora przewaga "Akademików'', zakończona wygraną 24:18. Ostatnia część meczu była wyrównana, ale tę również na swoją korzyść rozstrzygnęli podopieczni Rafała Gila, odnosząc tym samym pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach.

Świetne zawody w barwach AZS-u rozegrał Maciej Parszewski. Grający na pozycji silnego skrzydłowego zawodnik, zdobył w meczu z ŁKS-em 18 punktów i zaliczył 16 zbiórek i to on poprowadził swoją drużynę do zwycięstwa. Wartym odnotowania faktem jest także debiut w kieleckiej ekipie zaledwie 15-letniego rozgrywającego Macieja Suwaluka, który spędził na boisku nieco ponad dwie minuty.

W 6. kolejce (31 października o godz. 16) AZS UJK podejmie u siebie Żubry Białystok.

ŁKS AZS UŁ SG Łódź - AZS UJK Kielce 55:69 (15:14, 7:15, 18:24, 15:16)

ŁKS: Dominiak 23, Keller 12, Krakowiak 5, Świt 5,  Borowski 5, Mycko 3, Maj 2, Gwardecki, Kwieciński, Bykowski, Kołodziejczyk, Lewandowski.

AZS UJK: Parszewski 18, Czapla 14, Sowa 9, Osiakowski 9, Zygmunciak 8, Wierzgała 3, Lis 3, Fugiński 3, Nowik 2, Suwaluk.