Poznań dalej niezdobyty. Korona przegrała z Lechem po dobrej grze

piątek, 28 kwietnia 2017 21:47 / Autor: Damian Wysocki

Korona Kielce w meczu 31. kolejki LOTTO Ekstraklasy przegrała na wyjeździe z Lechem Poznań 2:3. „Żółto-czerwoni” rozegrali dobre spotkanie i długimi fragmentami dyktowali warunki gry na stadionie przy ulicy Bułgarskiej. Kielczanie w pierwszej połowie dwukrotnie przegrywali, ale za każdym razem szybko potrafili wrócić do gry. Podopieczni Macieja Bartoszka w drugiej części prezentowali się lepiej i stworzyli więcej sytuacji od gospodarzy, a o zwycięstwie "Kolejorza" przesądził rzut karny z 80. minuty, który na bramkę zamienił Marcin Robak.

Lech Poznań – Korona Kielce 3:2 (2:2)

Bramki: Jevtić (17’), Robak (42’-k, 80’-k) – Możdżeń (21’), Kiełb (45’-k)

Kartki: Tetteh, Kostevycz – Grzelak, Rymaniak, Dejmek, Możdżeń

Lech: Burić – Kędziora, Bednarek, Wilusz, Kostevycz – Makuszewski (61’ Radut), Trałka, Tetteh (69’ Kownacki), Majewski (81' Gajos), Jevtić – Robak.

Korona: Borjan – Rymaniak, Dejmek, Grzelak, Kallaste – Pyłypczuk (57’ Abalo), Żubrowski, Możdżeń, Aankour (85’ Cebula), Palanca – Kiełb.

NAJCIEKAWSZE WYDARZENIA:

17’: GOL! 1:0. Lech obejmuje prowadzenie. Gospodarze zaskoczyli „Żółto-czerwonych” wykonaniem rzutu rożnego. Majewski błyskotliwie zagrał piłkę przed pole karne do niepilnowanego Jevticia. Szwajcar przyjął piłkę po czym idealnie przymierzył z siedemnastu metrów nie dając najmniejszy szych szans Borjanowi!

21’: GOL! 1:1! Możdżeń! Pomocnik Korony po podaniu Palanki zdecydował się na mocny strzał z dystansu. Piłka zmieniło tor lotu po odbiciu się od głowy Wilusza i wpadła prosto w „okienko”, obok zaskoczonego Buricia.

27’: Podopieczni Bartoszka stosowali agresywny pressing nie pozwalając Lechowi na rozwinięcie skrzydeł.

35’: Z dystansu swoich sił próbował Żubrowski. Piłka przeleciała dobre półtora metra obok słupka.

41’: Rzut karny dla Lecha! Jevtić znakomicie „wypuścił w uliczkę” Robaka. Napastnik „Kolejorza” przyjął piłkę, jednak nogą zahaczył go interweniujący Rymaniak i sędzia Marciniak bez zawahania wskazał „na wapno”.

42’: GOL! Robak pewnie egzekwuje „jedenastkę” zupełnie myląc Borjana.

44’: „Jedenastka” dla Korony! Aankour świetnie zagrał do wbiegającego w pole karne Możdżenia.

45’: GOL! 2:2! Kiełb umieszcza piłkę w siatce i Korona po raz kolejny błyskawicznie odrabia straty!

50’: Korona po wznowieniu również rozpoczęła agresywnie. „Żółto-czerwoni” po stracie piłki błyskawicznie doskakiwali do rywali próbując przenosić ciężar gry pod pole karne Lecha.

53’: Atomowe uderzenie Grzelaka z 30 metrów na rzut rożny wybił Burić.

73’: Kiełb znakomicie wypuścił Kallaste. Estończyk dobrze przyjął piłkę, przepchał Kędziorę, jednak jego strzał zdołał wybronić Burić. Futbolówka spadła przed „szesnastkę” pod nogi Palanki, ale jego „poprawka” powędrowała daleko obok bramki.

79’: Kolejny rzut karny dla Lecha! Jevtić dynamicznie wpadł w „szesnastkę”, po czym upadł po starciu „bark w bark” z Możdżeniem. Sędzia Marciniak po raz kolejny wskazał „na wapno”!

80’: GOL! 3:2! Robak znowu pewnie wykorzystuje stały fragment gry!

84’: Kiełb z dystansu. Dobrą interwencją popisał się bramkarz Lecha.

89’: Korona walczyła o zwycięstwo. Palanca znakomicie wrzucił na głowę Kiełba, ale skuteczną interwencją popisał się Burić.