Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Premier o powrocie Ekstraklasy: Pewnie nie stanie się to wcześniej, niż za miesiąc

piątek, 17 kwietnia 2020 05:23 / Autor: Damian Wysocki
fot. KPRM
Damian Wysocki

Podczas czwartkowej konferencji prasowej premiera Mateusza Morawieckiego został poruszony temat ewentualnego dokończenia sezonu PKO Ekstraklasy. Ze słów sternika rządu można wywnioskować, że piłkarze na boiska będą mogli wrócić jeszcze w maju.

Mateusz Morawiecki tę kwestię wstępnie omawiał w środę na spotkaniu z prezesem PZPN Zbigniewem Bońkiem. Premier poinformował, że w ciągu dwóch tygodni związek oraz władze ligi przekażą mu plan powrotu.

– Kiedy zobaczymy te procedury, przeanalizujemy je z ministrem zdrowia Łukaszem Szumowskim. Wtedy zdecydujemy, czy i na jakich zasadach taki powrót do rozgrywek jest możliwy. Pewnie nie stanie się to wcześniej, niż za miesiąc, ale właśnie o takiej perspektywie można dziś dyskutować – wyjaśniał premier, który zaznaczył, że spotkania na pewno odbywałyby się bez udziału publiczności.

Zmagania w PKO Ekstraklasie zostały wstrzymane 13 marca po 26. kolejce. Do rozegrania pozostało jeszcze 11 meczów, co dzięki przesunięciu daty najpóźniejszego zakończenia sezonu na 19 lipca jest jak najbardziej realne. Obecnie opracowywane są szczegóły powrotu zawodników do treningów oraz gry.

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO