[Puchar Polski] Korona sprawiła sensację. W innych meczach bez niespodzianek

czwartek, 07 grudnia 2023 22:58 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

Trzy spotkania zakończone po dogrywce a pięć w podstawowym czasie. Tak minęła 1/8 finału tegorocznej edycji Fortuna Pucharu Polski.

Jako pierwsi na boisko w Szczecinie wyszli zawodnicy Pogoni i Górnika Zabrze. Gospodarze wygrali 2:1, a awans zapewniła im bramka Leo Borgesa w dogrywce.

Jagiellonia Białystok nie miała problemów z wyeliminowaniem poznańskiej Warty. Podopieczni Adriana Siemieńca wygrali domowy mecz 2:0.

Widzew Łódź mimo, że przegrywał w Mielcu 0:1, ostatecznie zwyciężył 2:1.

Raków Częstochowa potrzebował potrzebował dogrywki, aby zwyciężyć z Cracovią. Bramkę na wagę awansu mistrzów kraju zdobył Milan Rundić.

Korona Kielce pokonała z kolei Legię Warszawa 2:1. O meczu pełnym emocji więcej pisaliśmy TUTAJ.

Piast Gliwice zagrał z trzecioligową Cariną Gubin.  Trzecioligowcy walczyli dzielnie i do 83. minuty na tablicy wyników był remis 2:2. Podopieczni Aleksandara Vukovicia w ostatnich fragmentach starcia zdobyli jednak 3 gole i pokonali rywali 5:2.

Wisła Kraków wygrała na własnym stadionie ze Stalą Rzeszów 4:1. Był to debiut ostrowczanina Mariusza Jopa w roli trenera drużyny z Małopolski.

W ostatnim spotkaniu Lech Poznań awansował po starciu z Arką Gdynia (1:0). Zwycięstwo „Kolejorzowi" zapewnił Filip Marchwiński.