Remili z MVP. Zawodnicy Industrii Kielce rzucili w Spodku 23 bramki

czwartek, 12 stycznia 2023 11:17 / Autor: Damian Wysocki

Nedim Remili, prawy rozgrywający Industrii Kielce, został wybrany najlepszym zawodnikiem meczu otwarcia mistrzostw świata. Zawodnicy „żółto-biało-niebieskich” zdobyli niemal połowę bramek, które padły w środę w Spodku.

Francja pokonała Polskę 26:24. Tytuł MVP powędrował do Nedima Remiliego, który spędził na parkiecie nieco ponad 30 minut. W ataku grał na środku. Zdobył dwie bramki i zanotował pięć asyst. Do tego dołożył solidną grę w obronie.

Na boisku zobaczyliśmy siedmiu zawodników Industrii Kielce. Najskuteczniejszym graczem na parkiecie był Szymon Sićko, który zaliczył siedem bramek. Sześć trafień dla Polski dołożył Arkadiusz Moryto, a dwa Michał Olejniczak. Po francuskiej stronie zagrali jeszcze Nicolasa Tournata i Dylana Nahiego. Oni rzucili odpowiednio cztery i dwie bramki.