Remisowy sparing Korony z drugoligowcem

sobota, 14 stycznia 2017 15:25 / Autor: Damian Wysocki

Korona Kielce bezbramkowo zremisowała z drugoligową Wartą Poznań w swoim pierwszym meczu sparingowym podczas zimowego okresu przygotowawczego. W spotkaniu rozegranym w Grodzisku Wielkopolskim w „żółto-czerwonych” barwach zagrało pięciu testowanych zawodników.

Korona Kielce - Warta Poznań 0:0 (0:0,0:0,0:0)

Korona (I tercja): Brljak* – Rymaniak, Dejmek, Diaw, Grzelak – Abalo, Marković, Możdżeń, Aankour, Palanca – Kiełb

(II tercja): Brljak – Rymaniak (46’ Gabovs), Dejmek (46’ Kwiecień), Diaw (46’ Wierchowcow), Grzelak – Suchanek, Mrozik, Cebula, Kotarzewski, Zając – Smolarczyk

(III tercja): Pesković – Gabovs, Kwiecień, Wierchowcow, Grzelak – Biel, Załęcki, Żubrowski, Uniat, Essam - Przybyła

Spotkanie zostało rozegrane w formacie 3x30 minut.

*pogrubioną czcionką zawodnicy testowani

ZAPIS NAJCIEKAWSZYCH AKCJI**:

6': Mateusz Możdżeń uderzył z dystansu, a piłkę po drodze prawie przejął dobrze ustawiony Jacek Kiełb, ale nie zdołał jej opanować.

11': Zamieszanie w polu karnym Warty po dośrodkowaniu Palanki z rzutu wolnego, ale piłka nie wpada do bramki.

14': Na naszą bramkę uderzał Laskowski, ale dobrze interweniował Brljak.

16': Rzut karny dla Korony! Faulowany Rymaniak, do piłki podchodzi Palanca.

17': Nie ma bramki. Miguel Palanca trafia z rzutu karnego w słupek i piłka opuszcza boisko.

31': Po dośrodkowaniu Suchanka, niecelnie głową uderza Smolarczyk.

34': Kąśliwy strzał Zająca z boku pola karnego, ale piłka nie wpada do bramki

42': Rzut wolny dla naszego zespołu, główkuje Diaw i niepewnie interweniuje bramkarz. Obrońca Warty wybija piłkę z linii bramkowej

48': Kotarzewski oddał strzał z dystansu, ale piłka minęła bramkę

56': Smolarczyk faulowany w pobliżu pola karnego. Do rzutu wolnego podchodzi Cebula, jednak jego mocny strzał broni golkiper Warty.

59': Niesygnalizowany strzał Kwietnia z dystansu, jednak i tym razem piłka nie wpada do bramki.

60': Słupek! Zając próbował zdobyć gola strzałem z ostrego kąta, ale zabrakło szczęścia.

73': Przerzut Żubrowskiego do Biela, ten zgrywa do Przybyły, ale strzał naszego napastnika z pierwszej piłki mija bramkę.

74': Kolejne świetne podanie w powietrzu w wykonaniu Żubrowskiego. Piłkę w polu karnym przyjmuje Biel, lecz blokuje go obrońca rywali.

82': Po centrze z rzutu wolnego niecelnie główkował Bartosz Kwiecień.

87': Potężne uderzenie Rafała Grzelaka z dystansu - zabrakło niewiele

Korona w sobotę miała rozegrać jeszcze testowy mecz z Zagłębiem Lubin. Ten pojedynek został odwołany przez przeciwników. Sztab szkoleniowy „Miedziowych” miał zastrzeżenia co do stanu murawy na  obiekcie w Grodzisku Wielkopolskim.