Seria "dwójki" trwa w najlepsze. Znów postrzelali i pewnie wygrali IV Lidze

sobota, 21 października 2023 19:19 / Autor: Michał Gajos

Korona II Kielce zanotowała kolejne zwycięstwo w sezonie 23/24 RS Active IV Ligi. Podopieczni Marka Mierzwy tym razem rozprawili się z Hetmanem Włoszczowa, wygrywając 5:1.

Żółto-Czerwoni wyszli na murawę stadionu przy ul. Szczepaniaka podbudowani okazałą serią zwycięstw, która przed sobotnią rywalizacją z Hetmanem wskazywała na pięć wygranych potyczek z rzędu i która została okraszona aż 25 trafieniami.

Koroniarze od samego początku spotkania chcieli ustawić sobie zawody i rywala. To udało się w 19. minucie, gdy pierwszy raz do siatki trafił Jakub Przemysławski. Ten sam zawodnik dopisał jeszcze jednego gola kilka chwil przed zakończeniem pierwszych trzech kwadransów, dlatego gospodarze schodzili do szatni, prowadząc 2:0.

Po zmianie stron na kolejną bramkę trzeba było czekać do 67. minuty. Tym razem ze skutecznego wykończenia cieszyli się jednak goście. Bramkę kontaktową zdobył Igor Górski. Ta sytuacja rozsierdziła miejscowych. Gracze trenera Mierzwy odpowiedzieli już po chwili (71') za sprawą Adama Chojeckiego, a następnie – jeszcze przed wybiciem 80. minuty – dobijali oponenta golami Eryka Szymańskiego oraz Miłosza Strzebońskiego.

Dzięki temu rezultatowi kielczanie utrzymali miejsce na szczycie RS Active IV Ligi. Za tydzień "dwójka" powalczy o kolejne punkty i przedłużenie serii zwycięstw na wyjeździe z czerwoną latarnią rozgrywek – Wisłą Sandomierz.