Spadek rezerw Korony

sobota, 17 czerwca 2023 22:54 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

Rezerwy Korony Kielce spadły do IV ligi świętokrzyskiej. Los kielczan przypieczętowała porażka z Czarnymi Połaniec 3:4.

Przez poprzednie 33 kolejki podopieczni Mariusza Ludwinka zdobyli 39 punktów i na serię przed końcem mieli dwa oczka przewagi nad zajmującą pierwsze miejsce spadkowe Chełmianką Chełm. Grono drużyn zagrożonych spadkiem uzupełniały KS Wiązownica i Unia Tarnów. Jedynie zwycięstwo z Czarnymi dawało pewne utrzymanie bez spoglądania na wyniki w meczach rywali.

Wynik spotkania na stadionie przy ulicy Szczepaniaka w 3. minucie otworzył Arleison Martinez. Napastnik gości zdobył swoją czwartą bramkę w sezonie. Na gola Kolumbijczyka odpowiedział 16 minut później Piotr Lisowski.

Walczący o utrzymanie zespół gospodarzy nie spuścił z tonu. Już w 27 minucie „żółto-czerwonych” na prowadzenie wyprowadził Tomasz Mucha. Były zawodnik klubu z Połańca pokonał bramkarza rywali po uderzeniu głową. Do przerwy Korona prowadziła 2:1.

W 53 minucie prowadzenie podwyższył Miłosz Strzeboński. Po godzinie gry bramkę kontaktową zdobył Eryk Galara, a remis w 68 minucie dał gościom strzał Bartłomieja Wiktora. Ponownie na prowadzenie przyjezdnych wyprowadził Galara, wykorzystując rzut karny na minutę przed końcem podstawowego czasu gry.

Porażka 3:4 i niekorzystne wyniki innych spotkań (wygrana Chełmianki z KSZO 1:0, remisy w spotkaniach Unii Tarnów z Podlasiem Biała Podlaska 2:2 i KS Wiązownicy z Sokołem Sieniawa 1:1) degradują Koronę II do IV ligi. Kielczanie zajęli ostatatecznie 15. miejsce w ligowej tabeli sezonu 2022/2023.