Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM

SPORT

Spory awans Servaasa w prestiżowym rankingu

czwartek, 22 listopada 2018 13:45 / Autor: Damian Wysocki
Damian Wysocki

Bertus Servaas, prezes PGE VIVE Kielce, zanotował spory awans w rankingu „50 Najbardziej Wpływowych Ludzi w Polskim Sporcie”, przygotowanym przez miesięcznik „Forbes” i firmę Pentagon Research. Sternik mistrzów Polski przesunął się z 31. na 13. miejsce.

– Bardzo się cieszę z tego wyróżnienia, to dla mnie ogromny zaszczyt po raz kolejny znaleźć się w tym rankingu i to na tak wysokiej pozycji – komentuje Bertus Servaas, cytowany przez oficjalną stronę PGE VIVE. – Wierzę, że będzie to miało przełożenie na działania, które wspólnie ze wszystkimi przyjaciółmi piłki ręcznej, poczynimy w kierunku rozwoju dyscypliny i wzmocni dialog o poprawie jej kondycji. Jestem otwarty na rozmowę z władzami na każdym szczeblu – przekonuje prezes kieleckiego klubu.

Po raz trzeci z rzędu na czele rankingu znalazł się Zbigniew Boniek, prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej. Na podium znaleźli się również piłkarz Bayernu Monachium – Robert Lewandowski oraz Adam Małysz – legenda polskiego sportu, obecnie dyrektor-koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej w Polskim Związku Narciarskim.

PEŁNY RANKING MOŻNA ZNALEŹĆ – TUTAJ

źródło: forbes.pl, kielcehandball.pl

Nowy numer!
41/2020 41/2020
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO