Cztery medale Stelli

niedziela, 29 lipca 2018 15:37 / Autor: Bartłomiej Pać
Bartłomiej Pać

Zawodnikom Stelli Kielce udało się wywalczyć cztery medale na 67. Mistrzostwach Polski Juniorów w łucznictwie . Srebro zdobyła drużyna dziewcząt w składzie: Oliwia Żelazna, Gabriela Bryk i Dominika Tracz, która w finale uległa dziewczętom z Marymontu Warszawa. Ponadto Oliwia Żelazna wspólnie z Maciejem Wojtysiem wywalczyła brąz w mikstach, a także dwukrotnie zajęła trzecie miejsce w wieloboju na dystansach 30 i 50 m.

– Chciałbym pochwalić naszych zawodników za walkę w strzelaniu indywidualnym, choć niestety w tym roku nie udało się stanąć na podium. W strzelaniu drużynowym zajęli wysokie lokaty, mam więc nadzieję w przyszłym roku na mistrzostwo w tej kategorii – mówi Ryszard Barwinek, prezes Klubu Sportowego Stella Kielce.

W kategorii mężczyzn indywidualnie na najwyższym stopniu podium stanął Mateusz Ogrodowczyk z AZS Surma Poznań. Tuż za nim uplasował się Piotr Starzycki z drużyny Marymontu Warszawa. Wśród kobiet najlepszy start zaliczyła Wiktoria Toczek z Sagit Humaniska , drugie miejsce zajęła Agata Osuch, reprezentantka UKS Tramp Jarosław.