Świetny powrót "dwójki" w Nowinach. Trzecie zwycięstwo z rzędu Żółto-Czerwonych

sobota, 14 października 2023 17:57 / Autor: Michał Gajos

Rezerwy Korony Kielce zmierzyły się w sobotnie popołudnie w Nowinach z zespołem GKS-u w meczu 11. serii gier RS Active 4. Ligi. Podopieczni Marka Mierzwy triumfowali 3:2.

Ekipa z Nowin konfrontowała się w drugim tygodniu z rzędu z kieleckim klubem. W minionej kolejce zremisowali wszak bezbramkowo na stadionie Orląt Kielce. Teraz ich rywalem był zespół z żółto-czerwonej strefy miasta.

Podopieczni Marka Mierzwy wyszli na plac gry podbudowani ostatnimi, bardzo okazałymi zwycięstwami nad Granatem Skarżysko-Kamienna (6:2) oraz Pogonią Staszów (8:0). Ich przedmeczowy entuzjazm opadł natomiast bardzo szybko, gdyż już w 6. minucie, po strzale z dystansu, wynik zawodów otworzył Damian Kopyciński.

To trafienie nie podłamało jednak zespołu przyjezdnych, bowiem już po 10 minutach znów był remis, do którego doprowadził Krzysztof Kiercz. Ale nie był to koniec rollecoastera emocji w początkowych fragmentach gry. Po niespełna 240 sekundach znów cieszyli się bowiem gospodarze, a najbardziej Jakub Hińczka.

Rezultat 2:1 nie uległ już zmianie do końca pierwszej połowy. Po zmianie stron zawodnicy znów narzucili bardzo mocne tempo. 4 minuty po wznowieniu rywalizacji jeszcze raz był remis, dzięki bramce Adama Chojeckiego.

Koroniarze pokazali wielki charakter i finalnie całkowicie odwrócili losy na swoją korzyść. W 80. minucie, po faulu w polu karnym, który skutkował czerwoną kartką dla Bartosza Gugulskiego, okazję z jedenastki na zwycięstwo i kolejne 3 punkty zmaterializował Mateusz Mianowany.

Za tydzień "dwójka" podejmie przy Szczepaniaka Hetmana Włoszczowa.