Vive ograło kolejnego beniaminka

poniedziałek, 12 września 2016 19:43 / Autor: Damian Wysocki

Szczypiorniści Vive Tauronu Kielce odnieśli drugie zwycięstwo w nowym sezonie PGNiG Superligi. Podopieczni Tałanta Dujszebajewa bez większych problemów na wyjeździe pokonali  drużynę beniaminka rozgrywek - Meble Wójcik Elbląg 26:20.

Początek meczu był  wyrównany. Między słupkami bramki drużyny z Elbląga bardzo dobrze spisywał się Bartosz Dudek i to właśnie dzięki jego interwencją Vive nie mogło do 24. minuty spotkania „odskoczyć” na więcej niż trzy trafienia. Ostatnie 300 sekund pierwszej części należało już jednak do podopiecznych Tałanta Dujszebajewa, którzy w krótkim okresie rzucili sześć bramek i na przerwę schodzili prowadząc 14:8.

„Żółto-biało-niebiescy” w drugiej połowie sukcesywnie „odjeżdżali” gospodarzom. W kieleckiej bramce dobrze spisywał się Filip Ivić, a w ataku skutecznie grali jego koledzy z pola. Vive w 47. minucie osiągnęło już przewagę dziesięciu trafień, którą w końcówce delikatnie zredukowali zawodnicy z Elbląga. Ostatecznie pojedynek 2. kolejki PGNiG Superligi zakończył się zwycięstwem Mistrzów Polski 26:20.

Kielczanie po dwóch zwycięstwach nad zespołami ze swojej „granatowej” grupy na koncie mają sześć punktów. W najbliższą sobotę w trzeciej serii rozgrywek Vive w Hali Legionów podejmie przedstawiciela „pomarańczowych” - drużynę Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. To spotkanie zaplanowano na 18.30.

Meble Wójcik Elbląg - Vive Tauron Kielce 20:26 (8:14)

Meble Wójcik Elbląg: Fiodor, Dudek – Ram, Malczewski , Dorsz, Adamczak , Janiszewski , Szopa , Nowakowski, Olszewski, Kupiec, Żółtak, Moryń, Tórz .

Vive Tauron Kielce: Szmal, Ivić – Walczak, Reichmann 1, Chrapkowski 1, Kus, Aguinagalde 5, Bielecki 2, Jachlewski 4, Strlek 4, Lijewski, Jurkiewicz 2, Paczkowski 5, Zorman, Djukić 2.