Vive wygrywa "Świętą Wojnę", ale traci Jureckiego

wtorek, 06 grudnia 2016 20:15 / Autor: Piotr Natkaniec

Płocczanie nadal nie mogą znaleźć sposobu na Vive Tauron Kielce. Mistrzowie Polski wygrali z odwiecznym rywalem 26:23, choć kilka razy byli w poważnych tarapatach. Było to 17 zwycięstwo z rzędu kieleckiej drużyny z Orlenem Wisłą Płock w Hali Legionów. Wygraną przypłacili jednak poważną kontuzją Michała Jureckiego.

Mecz już od początku zwiastował spore emocje, szczególnie, że to Wisła weszła w to spotkanie zdecydowanie lepiej. Podopieczni Piotra Przybeckiego rozbijali ataki gospodarzy i świetnie radzili sobie w kontrataku. Dzięki temu już w 12 minucie prowadzili 7:3. Dodatkowo w 15. minucie poważnej kontuzji dłoni nabawił się Michał Jurecki, który dopiero co wrócił na parkiet po czteromiesięcznej przerwie spowodowanej urazem stopy. Na szczęście mistrzowie Polski w końcu zaczęli grać na swoim normalnym poziomie. W bramce ważnymi interwencjami popisał się Filip Ivić. W ofensywie świetnie wyglądała współpraca pomiędzy Urosem Zormanem a Julenem Aguinagalde. Kielczanie odrobili stratę z nawiązką i do szatni schodzili przy wyniku 13:11.

Druga połowa była niezwykle wyrównana. Wprawdzie gracze Tałanta Dujszebajewa w pewnym momencie prowadzili już nawet czterema golami, ale Nafciarze złapali kontakt i na kwadrans przed końcem przegrywali tylko 17:18. Końcówka należała do kieleckiej drużyny, która ponownie odskoczyła i już nie oddała prowadzenia. Mecz obfitował także w sporo fauli i 2-minutowych kar. Obie drużyny grały w osłabieniu łącznie przez 32 minuty! Emocje nie opadły nawet po końcowym gwizdku, gdy do gardeł rzucili się nawzajem Tałant Dujszebajew i drugi trener Orlenu Wisły Płock. Dujszebajew zszedł do szatni w asyście ochroniarzy.

Vive Tauron Kielce - Orlen Wisła Płock 26:23 (13:11)

Vive Tauron: F. Ivić, Szmal - Jurecki 1, Reichmann 2, Chrapkowski 2, Kus, Aguinagalde 5, Bielecki 1, Jachlewski, Strlek 3, Lijewski 3, Jurkiewicz, Paczkowski 2, Zorman 4, Djukić 2.

Kary: 12 min. - Jachlewski, Kus, Lijewski, Chrapkowski - 2 min.,

Orlen Wisła: Corrales, Wichary - Daszek, Duarte, Wiśniewski 2, Ghionea 3, Rocha 1, T. Gębala, S. Ivić 2, Tarabochia 4, M. Gębala 2, Pusica, Mihić 3, de Toledo 1, Żytnikow 5. Kary: 20 min. - Kwiatkowski - 4 min., Ivić - 4 min., Wiśniewski - 2 min., T. Gębala - 2 min., Pusica - 2 min., Żytnikow - 2 min.

Czerwona kartka: Daszek - uderzenie w twarz bramkarza przy rzucie karnym, Sime Ivić - niesportowe zachowanie.