Wolff i Nahi wyróżnieni po meczu w Kilonii

piątek, 10 lutego 2023 12:16 / Autor: Damian Wysocki

Zawodnicy Industrii Kielce zostali wyróżnieni za swoje występy w pierwszym meczu Ligi Mistrzów w 2023 roku. Do zestawień najładniejszych bramek i obron w 11. kolejce trafiły akcje Dylana Nahiego i Andreasa Wolffa.

Drugie miejsce w gronie najładniejszych bramek zajął Dylan Nahi. Eksperci EHF TV wyróżnili gola z samej końcówki. W 59. minucie lewoskrzydłowy zbiegł ze skrzydła na koło i otrzymał podanie od Alexa Dujszebajewa. Całość wykończył świetnym, niesygnalizowanym rzutem zza pleców.

W pierwszej połowie kilka niezłych interwencji zanotował Andreas Wolff. W 11. minucie przy wyniku 10:6 dla THW popisał się podwójną paradą. Najpierw zatrzymał rzut z drugiej linii, a następnie błyskawicznie obronił dobitkę ze skrzydła. Zdaniem EHF TV była to druga najlepsza obrona kolejki.

Podopieczni Tałanta Dujszebajewa przegrali w Kilonii 29:32.