Zabrakło czasu. Bolesna porażka Industrii

środa, 06 grudnia 2023 20:31 / Autor: Maciej Piętka
Maciej Piętka

W meczu 10. kolejki Ligi Mistrzów, Industria Kielce przegrała wyjazdowy mecz z OTP Bank-Pick Szeged 25:26. Do odrabiania strat kielczanie rzucili się dopiero pod koniec meczu. Niestety, na zmianę rezultatu zabrakło czasu.

Początek spotkania to popis gry defensywnej w obu ekipach. Powracający do składu Andreas Wolff obronił dwa rzuty karne. Z kolei Roland Mikler, bramkarz drużyny z Segedyna, kilkukrotnie zablokował stuprocentowe sytuacje kielczan. Industria nie radziła sobie w ataku pozycyjnym, na szczęście goście również mieli z tym problem. W 15 minucie spotkania drużyna Picku Szeged wykorzystała słabszy okres „żółto-biało-niebieskich” i wyszła na trzybramkowe prowadzenie.

Strzelecką niemoc kielczan przerwał dopiero czas wzięty przez Talanta Dujshebaeva, po którym rzut karny na bramkę zamienił Szymon Wiaderny. Drużyna z Węgier, mimo przełamania Industrii, dalej wyglądała lepiej. W 27 minucie, po fenomenalnej „wrzutce”, Mario Sostaric potwierdził prowadzenie gospodarzy. Kielczanie próbowali grać kombinacyjnie, jednak często kończyło się to stratami. Tych unikali z kolei gospodarze i dzięki temu po trzydziestu minutach prowadzili czterema bramkami.

Do przerwy Industria przegrywała z Pickiem Szeged 11:15.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnych popisów bramkarzy. W 37 minucie „zagotował” się Karalek, który w krótkim okresie czasu otrzymał dwie kary wykluczenia. Niestety, agresja Białorusina nie pobudziła Industrii. Drużyna z Segedyna dalej dominowała. Kielczanie w grze utrzymywali się w zasadzie tylko dzięki dobrej postawie Andreasa Wolffa, którego wielokrotnie irytowała postawa kolegów z pola.

Końcówka spotkania to co raz większa przewaga gospodarzy. Niesieni dopingiem miejscowych kibiców, powiększyli swoje prowadzenie do sześciu bramek. Industria obudziła się dopiero w ostatniej części meczu. Kielczanie odrobili cztery bramki, a to oznaczało, że wróciły emocję. Niestety, w 29 minucie Haukur Thrastarson nie wykorzystał kluczowego rzutu karnego. Jego błąd chwilę później poprawił Alex Dujshebaev. W ostatnich sekundach Węgrzy stracili piłkę, a trener kielczan poprosił o przerwę. Do odwrócenia losów meczu nie starczyło jednak czasu, a desperacki rzut naszego kapitana został zatrzymany przez bramkarza gospodarzy.

Ostatecznie mistrzowie Polski przegrali 25:26.

Szansa na poprawę nastrojów już za trzy dni. W Hali Legionów kielczanie zmierzą się Energą Wybrzeże Gdańsk w ramach 15 kolejki Orlen Superligi. Początek spotkania o godzinie 16.