Zadanie wykonane. Lider z Kielc wygrywa w Legionowie

sobota, 23 marca 2024 18:54 / Autor: Michał Gajos

Industria Kielce pokonała na wyjeździe ostatni zespół Orlen Superligi, KPR Legionowo 31:23. Do kadry meczowej wrócili Andreas Wolff i Tomasz Gębala.

Mistrzowie Polski przystąpili do tego starcia blisko 48 godzin po wygranym meczu w Płocku. Do konfrontacji w Legionowie startowali jako lider Orlen Superligi, mierząc się z ostatnią drużyną tabeli.

Do zespołu Talanta Dujshebaeva dołączyło dwóch nieobecnych ostatnio zawodników – Andreas Wolff i Tomasz Gębala. Obaj zanotowali minuty, które wydawały się idealnym przetarciem przed środową batalią z GOG-iem.

Kielczanie weszli w to starcie z mocnym uderzeniem, prowadzili wszak 6:0. Później mocno spuścili z tonu, ale gospodarze udowodnili, że potrafią postawić się każdemu zespołowi. Do 22. minuty udało im się wszak doprowadzić do wyrównania.

Żółto-Biało-Niebiescy ocknęli się jednak jeszcze przed wybrzmieniem syreny, zdobyli pięć bramek z rzędu i finalnie wygrali pierwszą połowę 15:11.

Po zmianie stron Industria jeszcze kilka razy pozwoliła legionowianom zbliżyć się na dystans trzech trafień, ale w końcowym rozrachunku zeszli z parkietu z tarczą, triumfując 31:23. Kolejny raz świetną dyspozycję zaprezentował Alex Dujshebaev, autor ośmiu goli.

Trafiali ponadto: Surgiel (6), Thrastarson (6), Moryto (3), Karacić (3), Gębala (2) oraz Kounkoud, Nahi i Paczkowski po jednej.

KPR Legionowo – Industria Kielce 23:31 (11:15)