Zbigniew Boniek chwali zespół Kuzery: O Koronie w samych superlatywach

czwartek, 07 grudnia 2023 01:25 / Autor: Michał Gajos

Korona Kielce pokonała po bardzo dobrym i emocjonującym meczu Legię Warszawa. Złocisto-Krwiści wyprowadzili ostateczny cios w ostatniej minucie dogrywki. Grę gospodarzy i sam fakt awansu do ćwierćfinału Pucharu Polski docenił były wybitny reprezentant Polski.

To było świetne zamknięcie roku na Suzuki Arenie. Korona Kielce pokonała 2:1 Legię Warszawa w meczu 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Bohaterem miejscowych został Martin Remacle, który zwycięskiego gola zdobył w 120. minucie zawodów.

Dzięki temu trafieniu, a także rzecz jasna bramce na 1:0 Adriana Dalmau, Żółto-Czerwoni wywalczyli awans do ćwierćfinału rozgrywek. Jak zauważyło wielu obserwatorów, dziennikarzy czy ekspertów, zespół Kamil Kuzery zasłużenie zbliżył się o mały krok do Stadionu Narodowego kosztem stołecznego klubu.

W gronie pochlebców znalazł się również Zbigniew Boniek. Były reprezentant Polski oraz ex-prezes PZPN podzielił się swoimi wrażeniami odnośnie do środkowej potyczki na swoim twitterowym koncie. – O Koronie Kielce w samym superlatywach. Bramka na 2:1 stadiony świata. Legia zawiodła, grała wolno i przewidywalnie. Fortuna Puchar Polski bez obrońcy tytułu. PS. Brawo Kamil Kuzera – czytamy.