Zwycięski sparing Korony

sobota, 11 listopada 2017 14:26 / Autor: Damian Wysocki

Piłkarze Korony Kielce w meczu towarzyskim rozegranym na stadionie przy ulicy Kusocińskiego pokonali 4:0 Tatrana Krasno nad Kysucou. Trzy bramki wpadły w pierwszej połowie. Strzelanie rozpoczął Goran Cvijanović, a później dwukrotnie z trafienia cieszył się Elia Soriano. W drugiej części wynik ustalił testowany napastnik  Amer Halilić (więcej o nim - TUTAJ

Od początku spotkania było widać różnicę między drużynami. Podopieczni Gino Lettieriego w pierwszej połowie praktycznie nie schodzili z połowy słowackiego zespołu. Kielczanie raz za razem stwarzali groźne sytuacje, a kilka razy bardzo dobrymi interwencjami popisywał się bramkarz przyjezdnych. "Żółto-czerwoni" na przerwę schodzili przy prowadzeniu 3:0, po golach Gorana Cvijanovicia i dwóch Eli Soriano.

W drugiej części na boisku działo się zdecydowanie mniej, było to efektem stopniowych zmian dokonywanych przez Gino Lettieriego. Korona ponownie częściej utrzymywała się przy piłce, ale nie stwarzała tylu klarownych sytuacji. Na kwadrans przed końcem wynik spotkania ustalił testowany Amer Halilić.

Korona Kielce - Tatran Krasno 4:0 (3:0)

Bramki: Cvijanović 5’, Soriano 26’, 37’, zawodnik testowany 76’

Korona: Gostomski (46’ Hamrol) – Rymaniak (73’), Kovacević (55’ Barry), Diaw (73’) – Kosakiewicz (51’ Argyris), Możdżeń (65’), Żubrowski (65’ ), Cvijanović (46’ Burdenski), Cebula (65’ ) – Soriano (46’ Poński), Kiełb (60’)