Zwycięstwo „żółto-biało-niebieskich" w pierwszym turnieju towarzyskim

sobota, 19 sierpnia 2023 22:00 / Autor: Piotr Okła
Piotr Okła
Piotr Okła

KS Kielce wygrał przedsezonowy turniej w Santander. W meczu finałowym podopieczni Tałanta Dujszebajewa pokonali BM Cangas 33:27.

Po piątkowym zwycięstwie z Atletico Valladolid 33:30 szczypiorniści mistrzów Polski stanęli przed szansą wygrania hiszpańskiego turnieju. Finałowym rywalem było BM Cangas, które wygrało w swoim półfinale z ekipą BM Sinfin 27:18.

Spotkanie rozpoczęło się od szybkiego prowadzenia rywali 0:3. W 3. minucie Szymon SIćko skutecznie wykończył  kontrę otwierając dorobek kielczan.

Po początkowych problemach w ataku nie było śladu. W 10. minucie „żółto-biało-niebiescy" po raz pierwszy wyszli na prowadzenie (6:5) po szybkim ataku sfinalizowanym przez Benoita Kounkoud.

Po piętnastu minutach gry podopieczni Tałanta Dujszebajewa prowadzili czterema golami 10:6. Jednak w przeciągu 180 sekund kielczanie roztrwonili całą przewagę, a rywale doprowadzili do remisu po 11.

W 22. minucie spektakularną interwencją w sytuacji sam na sam popisał się wprowadzony z ławki Nikodem Błażejewski. Cztery minuty później 19-latek dwukrotnie w jednej akcji skutecznie zatrzymywał rzuty rywali. Pozwoliło to drużynie KS Kielce zejść na przerwę prowadząc 16:15.

Fantastyczna dyspozycja Nikodema Błażejewskiego trwała również po zmianie stron. Dzięki kilku interwencjom kieleckiego wychowanka udało się wypracować czterobramkowe prowadzenie po siedmiu minutach gry.

W ostatnim fragmencie spotkania drużyna mistrzów Polski systematycznie zwiększała swoje prowadzenie. Ostatecznie KS Kielce wygrał spotkanie finałowe z BM Cangas 33:27.

KS Kielce - BM Cangas

33:27 (16:15)

KS Kielce: Wolff, Wałach, Błażejewski - Olejniczak 1, Sićko 5, A.Dujszebajew 6, D.Dujszebajew 2, Gębala 2, Wiaderny 1, Kounkoud 4, Moryto 7, Surgiel 2, Nahi 1, Tournat 2, Karalek, Stenmalm, Karacić.

Następne mecze kielecka drużyna rozegra podczas turnieju w węgierskim Veszprem. W dniach 24 i 25 sierpnia mistrzowie Polski rozegrają sparingi z miejscowym Telekomem oraz węgierską Tatabanią.

Nowy sezon kielczanie rozpoczną od domowej konfrontacji z KGHM Chrobrym Głogów. Mecz 1. kolejki Orlen Superligi zostanie rozegrany w środę 30 sierpnia w Hali Legionów. Pierwsza syrena rozbrzmi o godzinie 20.00

Dwa tygodnie później na pierwszy mecz tegorocznej Ligi Mistrzów do Kielc przyjedzie duński Aalborg.