Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

II LO na warsztatach radiowych

Trwa trzeci etap warsztatów "Z kulturą na Ty" organizowanych przez redakcję radia eM Kielce. Dziś uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego im. Jana Śniadeckiego w Kielcach poznawali tajniki pracy prezentera i przygotowywali słuchowisko radiowe. Warsztaty poprowadziła Aleksandra Niemczyk, prezenterka radia eM.

Na  warsztatach radiowych uczestnicy mogli w pełni wykorzystać wiedzę, którą zdobyli podczas zajęć literackich i aktorskich. Najpierw uczniowie zwiedzali siedzibę radia i rozmawiali z dziennikarzami, a później rozpoczęli pracę z mikrofonem. – Bardzo mi się podoba poziom otwartości młodzieży, ich otwarte umysły. Mam to szczęście, że jak coś robię, to spotykam się z młodzieżą, która mnie buduje. Ja tu nie widzę dzieciaków w smarfonach, tylko fajnych dojrzałych ludzi, którzy mają dużo do powiedzenia i chcą czegoś od życia. Jeśli mogę dołożyć chociaż jedną cegiełkę, żeby rozszerzyć ich horyzonty, to robię to z ogromną przyjemnością – podkreśliła Aleksandra Niemczyk, która prowadziła warsztaty. – Jeśli chodzi o efekty pracy mamy pomysł z kolegą Marcinem, który zajmuje się postprodukcją, jak ugryźć te teksty, które dziewczęta nagrywały. Teksty były bardzo dosadne z silną puentą więc efekty pracy na pewno będą  na wysokim poziomie – dodała dziennikarka.

Uczniowie zgodnie podkreślili, że warsztaty były dla nich niezwykle ciekawym doświadczeniem i dały inspirację do dalszego działania. – Wszystkie trzy części warsztatów były bardzo ciekawe, na pierwszych nabrałyśmy chęci do czytania poezji i dyskusji nad nią. Drugi etap odkrył przed nami tajniki teatru. Dzisiejszy dzień był bardzo przełomowy, dał motywację, do dalszego działania i pokazał, że chcieć to móc – podkreśliła Izabela Hajdukiewicz z II LO w Kielcach. - Dyskusje z panią prowadzącą były niezwykle budujące, pokazały praktyczne podejście do dziennikarstwa – dodała uczennica.

'Projekt z "Kulturą na Ty" został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO