Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM

Uczennice V LO w Kielcach: w radiu jest ciekawie

Uczennice V Liceum Ogólnokształcącego im. ks. Piotra Ściegiennego w Kielcach uczestniczyły w warsztatach radiowych organizowanych przez redakcję radia eM Kielce w ramach projektu "Z kulturą na Ty". Warsztaty poprowadziła Aleksandra Niemczyk, prezenterka radia eM.

Na warsztatach radiowych licealistki poznawały  tajniki pracy prezentera i przygotowywały słuchowisko radiowe. - Na dziewczętach największe wrażenie zrobił mikrofon i możliwość usłyszenia siebie. Już nie mogą się doczekać efektu końcowego, kiedy usłyszą przygotowaną przez siebie audycję w radiu. Zaskoczone były też dość mocno studiem emisyjnym i dowiedziały się na czym polega praca prezentera - mówi Aleksandra Niemczyk.

Warsztaty były dla dziewcząt niezwykle ciekawym doświadczeniem i dały odpowiedź na wiele pytań. - Dowiedziałyśmy się fajnych rzeczy o radiu i o życiu medialnym. To było bardzo interesujące, a najbardziej podobał mi się moment, kiedy nagrywaliśmy utwory, które stworzyliśmy - mówi Małgorzata Zaława.

- Dowiedziałam się bardzo dużo na temat pracy w radiu, między innnymi tego, że jest to bardzo fascynująca dziedzina obcowania z kulturą. Podobało mi się właściwie wszystko, co robiłyśmy. Fajnie, że kolejne zajęcia łączyły się  z poprzednimi i że pracowaliśmy na własnych tekstach - dodaje Anna Dziadosz.

Projekt z "Kulturą na Ty" został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Posłuchaj relacji z warsztatów:

Nowy numer!

Zapraszamy do nas

TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO