Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

AUDYCJE RADIOWE

[VIDEO] Damian Sławski, wójt gminy Miedziana Góra: Przez ostatni rok zrealizowaliśmy wiele ważnych inwestycji

czwartek, 02 lipca 2020 10:17 / Autor: Weronika Kępa

- Nie da się ukryć, że to duże wyzwanie piastować stanowisko wójta w tak młodym wieku. Jednak ostatnia sesja absolutoryjna i udzielone mi wotum zaufania dowodzi, że moja współpraca z radnymi układa się bardzo dobrze - mówił Damian Sławski na antenie Radia eM, w programie „Prawdę mówiąc” Katarzyny Bernat.

W zeszłym roku Miedziana Góra znalazła się w pierwszej trójce najchętniej wybieranych miejsc do zamieszkania w województwie świętokrzyskim. Jak twierdzi wójt, niewielka odległość od miasta, a także cisza i piękno gminy to nie jedyne czynniki wpływające na ten wynik.

- Od kilkunastu lat kładziemy duży nacisk na rozwój sieci wodno-kanalizacyjnej. Od roku realizujemy dużą inwestycję w miejscowości Bobrza, gdzie wymieniamy stary wodociąg. Projekt opiewa na kwotę dwunastu milionów złotych. Obecnie skanalizowaliśmy około 60 procent gminy. Bardzo ważny jest dla nas również rozwój sieci drogowej. W ubiegłym roku, w ramach Funduszu Dróg Samorządowych, udało nam się pozyskać duże dofinansowanie. Dzięki niemu gminne drogi zostaną odnowione za kwotę niemal dziewięciu milionów złotych - mówił.

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO