Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

BIZNES

Terminal do kart płatniczych – pozwól swoim klientom na płatność kartą

czwartek, 11 kwietnia 2019 13:06 / Autor: Radio eM
Terminal do kart płatniczych – pozwól swoim klientom na płatność kartą
Terminal do kart płatniczych – pozwól swoim klientom na płatność kartą
Radio eM
Radio eM

W dzisiejszych czasach coraz rzadziej nosimy przy sobie gotówkę, zastępując ją kartą debetową lub kredytową. Płatności kartą są coraz bardziej popularnym sposobem regulowania należności np. za zakupy, usługi fryzjerskie, a nawet za bilety autobusowe czy opłaty w parkomatach. Nic więc dziwnego, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na wprowadzenie bezgotówkowego systemu płatności w swojej firmie. Dlaczego warto posiadać terminal do kart płatniczych? Dowiesz się z naszego artykułu.

Korzyści z posiadania terminalu POS

Terminal POS (od ang. point of sale) to małe urządzenie elektroniczne, które umożliwia dokonanie opłaty za usługi i towary w formie bezgotówkowej. Jest to forma płatności zdecydowanie preferowana przez większość klientów, przede wszystkim dlatego, że coraz rzadziej noszą oni przy sobie gotówkę. Większość konsumentów ocenia punkty umożliwiające transakcje bezgotówkowe jako bardziej przyjazne i korzysta z nich częściej, niż z takich, w których możliwa jest płatność wyłącznie gotówką. Jeśli udostępnisz swoim klientom możliwość płatności kartą, staniesz się również bardziej konkurencyjny wobec innych przedsiębiorców ze swojej branży i zyskasz nowych klientów. Kolejną zaletą tego rozwiązania jest Twoje bezpieczeństwo – posiadanie znacznej gotówki w kasie firmy naraża Cię na ataki na tle rabunkowym. Ponadto, w przypadku włamania do firmy możesz utracić znaczną część utargu. Używając terminala płatniczego, niwelujesz również ryzyko przyjęcia fałszywych banknotów. Bezgotówkowe płatności za pomocą terminalu POS pozwalają Ci również ograniczyć koszty bankowych prowizji za wpłaty gotówki na konto firmowe. Dodatkowo zyskujesz więcej czasu dla siebie, nie tracąc go na stanie w kolejkach do okienek w siedzibie banku i w korkach w czasie dojazdu do niego.

Posiadanie terminala płatniczego może być również Twoją dodatkową formą zarobku – dzięki wprowadzeniu możliwości doładowania telefonów komórkowych pre-paid. Od każdego doładowania dokonanego za twoim pośrednictwem otrzymujesz prowizję, jak również zyskujesz tym nowych, potencjalnych klientów na swoje podstawowe usługi. Doładowanie telefonu za pośrednictwem terminala jest tylko jedną z szans na dodatkowy zarobek jakie stwarza terminal, pozostałe z nich to m.in. MO/TO, party podarunkowe, karty lojalnościowe.

Jak wprowadzić płatności kartą w mojej firmie?

Przede wszystkim musisz wybrać agencję rozliczeniową, która będzie pośredniczyć w transakcjach oraz od której będziesz mógł wydzierżawić terminal płatniczy. Warto porównać oferty kilku z nich i wybrać tę najkorzystniejszą dla siebie. Koszty dzierżawy terminala oraz wysokość prowizji od transakcji mogą się od siebie znacznie różnić i często są zależne od branży, w jakiej działasz, miesięcznych dochodów firmy, a nawet jej lokalizacji. Bardzo korzystne warunki dla przedsiębiorców posiadają w swojej ofercie Polskie ePłatności. Więcej informacji na temat tej agencji rozliczeniowej można uzyskać na stronie pep.pl.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO