Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

BIZNES

Rynek nieruchomości w Kielcach Materiał Partnera

piątek, 04 października 2019 12:29 / Autor: Radio eM
Rynek nieruchomości w Kielcach Materiał Partnera
Rynek nieruchomości w Kielcach Materiał Partnera
Radio eM
Radio eM

Kielce są miastem, które łączy w sobie tradycję i nowoczesność. Znajdziemy tu wiele odniesień do polskiej kultury chłopskiej, co jednocześnie nie przeszkadza w powstawaniu wielu nowoczesnych inwestycji – zarówno mieszkalnych, jak i rozrywkowych czy biznesowych.

Nowe mieszkania w Kielcach znajdziemy niemal w każdej części miasta, dzięki czemu z pewnością wybierzemy coś dla siebie.

Co ciekawego znajduje się w Kielcach?

Kielce są miejscem bardzo niedocenianym, a szkoda. Jest to doskonałe miejsce do życia – zarówno dla stałych mieszkańców, jak i studentów czy turystów. Poza licznymi centrami kulturalnymi, takimi jak muzea, kina czy teatry, mieszkańcy mają do dyspozycji bardzo rozległe obszary zielone. Kielecki Obszar Chroniony to niemal 40 km2 parków i terenów leśnych. Nie brakuje tam też szlaków turystycznych i ścieżek rowerowych, dzięki czemu nie trzeba na co dzień korzystać z samochodu. Kielce rozwijają się bardzo dynamicznie i stale przyciągają nowe firmy poszukujące pracowników. Pamiętajmy także o bliskiej odległości do Katowic czy Krakowa, gdzie możemy prowadzić nasze życie zawodowe. Stolica województwa świętokrzyskiego jest jednak o wiele tańsza i mniej zatłoczona.

Rynek nieruchomości w Kielcach

Średnia cena za metr kwadratowy jest stosunkowo niska – wynosi jedynie 5184,02 złote. To bardzo mało w porównaniu do innych wojewódzkich stolic, dzięki czemu Kielce są idealnym miejscem do zakupu mieszkania pod inwestycje. Najpopularniejsze są lokale o powierzchni od 50 do 65 m2 z dwoma i trzema pokojami. Stosunkowo niewiele jest lokali małopowierzchniowych o jednym pokoju, co sugeruje niewielkie zainteresowanie kupców lokalami dla singli i studentów. Dużą zaletą mieszkań w Kielcach jest właśnie cena – nawet w Śródmieściu nie natrafimy na oferty droższe niż 6500 złotych za metr, a na obrzeżach możemy natrafić nawet na nieruchomości w cenie poniżej 4500 złotych. Kielce stale się rozwijają  – obecnie budowane są 24 inwestycje, głównie w centralnej i północnej części miasta.

Gdzie kupić mieszkanie w Kielcach?

Lokalizacja nowo kupowanego mieszkania powinna zależeć głównie od naszych potrzeb. Bez trudu znajdziemy lokale z rynku pierwotnego w okolicach:

- Galerii Echo,

- Galerii Korona,

- Politechniki Świętokrzyskiej,

- Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych.

Dzięki temu będziemy mieli okazję uczestniczyć w nocnym i rozrywkowym życiu miasta, które znane jest z organizowania licznych wydarzeń kulturalnych. Rodziny z dziećmi będą z pewnością bardziej zainteresowane nieruchomościami znajdującymi się na Herbach, Czarnowie czy Szydłówku. W tamtych okolicach znajdziemy wiele placówek edukacyjnych i medycznych, a bardzo dobra komunikacja miejska sprawia, że dojazd do pracy nie będzie problemem. Pamiętajmy, że Kielce liczą niecałe 200 tysięcy ludności, co jest niewielką liczbą jak na duże miasto wojewódzkie. Ma to wiele zalet – mniejsze korki, zanieczyszczenia i zatłoczenie na ulicach.

Kielce są z pewnością lokalizacją rozwojową. Stale napływający inwestorzy, rosnąca ilość nieruchomości z rynku pierwotnego i inwestycji kulturalno-rozrywkowych łączą się z piękną, polską przyrodą w jedyną i wyjątkową aglomerację kielecką.

Materiał przygotowany na podstawie danych dostarczonych przez ekspertów portalu RynekPierwotny.pl

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO