Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

BIZNES

Ranking banków - jak wybrać konto. Materiał partnera

czwartek, 23 stycznia 2020 13:59 / Autor: Radio eM
Ranking banków - jak wybrać konto. Materiał partnera
Ranking banków - jak wybrać konto. Materiał partnera
Radio eM
Radio eM

Funkcjonowanie w dzisiejszych czasach bez konta bankowego jest niemalże nie możliwe. Warto zainteresować się ofertą banków. Nie jest sztuką znaleźć dzisiaj bezpłatne konto. Wiele banków jest wręcz gotowa zapłacić za skorzystanie z ich usług. Jeśli jeszcze nie masz konta lub bank pobiera od Ciebie opłatę za prowadzenie, warto zapoznać się z alternatywami. Zobacz ranking na http://www.wktorymbanku.pl/.

Konto za bezwarunkowe zero?

Większość banków oferuje zwolnienie ze wszelkich opłat w zamian za spełnienie warunków takich jak dokonanie transakcji kartą na określoną kwotę i/lub określonej wielkości wpływy na rachunek. Coraz rzadziej pojawiają się oferty za bezwarunkowe zero. U największych graczy jak PKO BP, Milenium czy Santader takich kont w ofercie nie ma już wcale. Na pomoc przychodzą jednak mniejsze banki. Całkowicie darmowe konto można założyć w Nest Banku (Nest Konto) i Idea Banku (Konto Idealne). Pierwszy z banków oferuje darmowe prowadzenie rachunku, kartę do konta oraz w przeciwieństwie do konkurenta darmowe wypłaty bankomatów. Dużą przewagą Nest Banku, jest również rozbudowana sieć oddziałów w całym kraju.

Konta z najprostszymi warunkami

Osoby chcące korzystać z oferty największych banków, aby móc cieszyć się bezpłatnym kotem skazane są na spełnianie różnego rodzaju warunków. Najmniejsze wymagania wobec swoich klientów mają Getin Bank (Konto proste zasady) oraz Mbank (ekonto osobiste). Aby zostać zwolnionym z opłaty wystarczy jedna transakcja kartą. W przypadku nie spełnienia warunku opłaty będą wynosić odpowiednio 8 i 7 złotych. Bardzo proste warunki oferuje również Bank Millenium (Konto 360). Jedna płatność kartą i 1000 złotych wpływów zerują zobowiązania wobec instytucji oraz dają darmowy dostęp do wszystkich bankomatów w Polsce, czego nie oferują dwa wspomniane wcześniej banki.

A gdyby tak jeszcze zarobić na otwarciu konta

Przy wyborze konta warto poza parametrami rachunku warto zwrócić uwagę na trwające promocje. W poszukiwaniu klientów banki są gotowe zapłacić za założenie rachunku i aktywne z niego korzystanie. Nie warto decydować się na dodatkowo płatny rachunek tylko ze względu na promocje, jednak w przypadku dwóch porównywalnych kont, może to być czynnik rozstrzygający. Taką promocje prowadzi obecnie np. Santander Bank Polska (Konto Jakie Chcę), który poza prostym warunkiem bezpłatności w postaci 5 transakcji bezgotówkowych oferuje 200 złotych za otwarcie rachunku. Warto przed otwarciem rachunku zapoznać się z aktualnymi promocjami gdyż te potrafią pojawiać się bez zapowiedzi z dnia na dzień.

Podsumowanie

Znalezienie obecnie dobrego konta, bezpłatnego konta nie jest wielką sztuką. Dla osób, które nie planują aktywnego korzystania z rachunku idealnym wyborem będą Nest Konto w Nest Banku lub jeśli nie przeszkadza im mała liczba oddziałów Konto Idealne w Idea Banku. Większe banki wiążą bezpłatność ze spełnieniem warunków, które zazwyczaj są proste do wypełnienia, czego dobrymi przykładami są Konto Proste Zasady w Getin Banku i Ekonto osobiste w Mbanku. Warto również sprawdzać aktualne promocje bankowe, gdyż pozwalają one zarobić na produkcie, który i tak planujemy posiadać.  Banki nie płacą za lojalność, więc warto regularnie sprawdzać ranking kont z aktualnymi ofertami.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO