Słuchaj nas: Kielce 107,9 FM | Busko-Zdrój 91,8 FM
Szukaj Facebook Twitter Youtube
Radio eM
Radio eM

CIEKAWOSTKI

Jak wykorzystać historie na Instagramie, aby zlokalizować potencjalnych klientów

piątek, 07 sierpnia 2020 09:24 / Autor: Magdalena Nowak
Jak wykorzystać historie na Instagramie, aby zlokalizować potencjalnych klientów
Jak wykorzystać historie na Instagramie, aby zlokalizować potencjalnych klientów
Magdalena Nowak
Magdalena Nowak

W dzisiejszych czasach, szczególnie w związku z pandemią COVID-19, która jest problemem na całym świecie, trudno jest kontynuować swoje starania w biznesie. Jeśli jesteś przedsiębiorcą przed pandemią, prawdopodobnie już zrezygnowałeś z procedur sklepowych, a wiele transakcji obecnie jest zawieranych online. Niemniej jednak w Internecie masz wielu konkurentów, ponieważ wiele osób również uruchomiło własne usługi online, aby zarabiać na życie i przetrwać okres pandemii. Obecnie, przy wszystkich dostępnych platformach internetowych, Instagram jest szczególnie solidną i praktyczną platformą do sprzedaży online. Jednak jak można w pełni wykorzystać Instagram jako miejsce sprzedaży hurtowej złotej biżuterii fairline? Jak sprzedać swoją biżuterię, a także jak ulepszyć swoją prezencję na Instagramie? Oto kilka sugestii, co możesz zrobić, aby zwiększyć sprzedaż swojej biżuterii online jako hurtownia modnej biżuterii. Poniższe wskazówki dotyczą dokładnie tego, w jaki sposób możesz w pełni wykorzystać Instagram jako nowy kanał marketingu online, a także system sprzedaży, a w szczególności historie na Instagramie.

 

# 1: Używaj hashtagi i geotagi

Z punktu widzenia użytkownika hashtagi i geotagi to świetny sposób na poznanie całego świata zainteresowań za pośrednictwem Instagrama.

Na przykład wyszukanie #złotabiżuteria prowadzi użytkownika do wszystkich postów otagowanych w ramach tego tematu. Jeśli historia Twojej marki na Instagramie jest oznaczona tym hashtagiem, ten sam użytkownik może znaleźć drogę do Twojego posta wraz ze wszystkimi innymi postami pod tym samym hashtagiem.

 Zwiększenie szans na uzyskanie większej liczby wyświetleń to dokładny powód, dla którego warto używać w swoich relacjach hashtagów o dużym natężeniu ruchu i odpowiednich dla marki.

# 2: Połącz swoje historie ze stroną sklepu lub postami promocyjnym

W każdej Historii jest coś więcej niż na pierwszy rzut oka. To samo dotyczy Instagrama. Obecnie dostępna jest nowa funkcja, która pozwala użytkownikom przesuwać palcem po historii, aby mogli dowiedzieć się więcej o określonym produkcie lub usłudze.

Ta funkcja „Zobacz więcej” przekierowuje widza do Twojej głównej witryny lub sklepu internetowego - ale dzieje się tak tylko wtedy, gdy zaciekawi widzów na tyle, by przesunąć palcem w górę.

Prostym i niezawodnym sposobem jest sprawienie, aby Twoje Instagram Stories było wystarczająco atrakcyjne, aby uchwycić ciekawość widza. Aplikacja do edycji zdjęć i wideo, taka jak Instasize, jest bezpłatna i oferuje twórcom treści pełną listę potężnych narzędzi do edycji.

Jeśli w pełni wykorzystasz Instagram Stories i użyjesz funkcji „Zobacz więcej” jako wezwania do działania, możesz pokazać obserwującym, jak wygląda wewnętrzne działanie Twojej marki ORAZ za jednym razem przekształcić wizyty w witrynie w sprzedaż . Świetnie, co?

# 3:Korzystaj z instagram stories, aby faktycznie opowiedzieć historię

Nie ma ograniczeń co do liczby Instagram Stories, które marka może opublikować w ciągu jednego dnia. Wykorzystaj to na swoją korzyść!

Jednym z pomysłów jest rozbicie jednej długiej Historii na małe kawałki. Na przykład, jeśli promujesz wyprzedaż, możesz publikować zdjęcia przedmiotów wyprzedaży i ich cen, po jednej historii na raz.

Ostatnia historia będzie wtedy zawierała wezwanie do działania i prowadzi z powrotem do Twojej witryny lub sklepu internetowego. Tej samej taktyki można użyć również w przypadku przewodników krok po kroku.

Pomyśl: strony w książce. Spraw, by jedna historia prowadziła do drugiej, a inna i jeszcze inna - przyciągnij uwagę odbiorców, a następnie zachęć ich do zakupu.

Możesz także użyć filtrów Instasize, aby upewnić się, że wszystkie Twoje historie w określonej kampanii mają spójny wygląd.

Oczywiście nie zapomnij dodać linków i hashtagów, aby Twoje Relacje były jeszcze bardziej dostępne dla szerszej publiczności.

# 4: Twórz ankiety, aby angażować obserwujących i uzyskać wgląd

Każda marka chce wiedzieć, czego naprawdę chce jej rynek docelowy. Dzięki funkcji „Ankiety” w Instagram Stories otrzymujesz cenne wskazówki dotyczące tego, co się sprzedaje, a co nie.

Zadaj swoim obserwatorom pytanie, tworząc ankietę. Dostosuj opcje odpowiedzi, a następnie opublikuj je na Instagramie. Jak tylko ankieta dobiegnie końca, zobaczysz, ile osób wybrało A zamiast B, to zamiast tego.

Ta funkcja nie tylko pozwala w ciekawy sposób nawiązać kontakt z obserwującymi, ale także pozwala przeprowadzić proste badania konsumenckie przed wprowadzeniem produktu lub usługi.

# 5: Inwestuj w sponsorowane historie na Instagramie

Podobnie jak w marketingu starej szkoły, musisz trochę wydać, aby trochę zyskać. Jeśli chcesz rozszerzyć swój zasięg poza same hashtagi i geotagi, musisz zainwestować w sponsorowane historie.

Możesz powiedzieć, które są sponsorowane, ponieważ są one oznaczone jako takie w lewym górnym rogu pod uchwytem IG.

Historie sponsorowane są dostępne dla kont z profilami biznesowymi. Te historie pojawiają się między tymi z kont, które już obserwujesz.

A jeśli są prawidłowo używane, sponsorowane Historie na Instagramie mogą mieć ogromny, pozytywny i trwały wpływ na Twoją markę.

Pomyśl o tym jak o marketingu bezpośrednim. Na pewno zdobędziesz wyświetlenia i dotrzesz do docelowego rynku, ponieważ Twoja sponsorowana historia automatycznie pojawia się na ich kanałach. Podobnie jak inne formy płatnej reklamy, możesz natychmiast zobaczyć, jak działa Twoja historia, przeglądając jej wskaźniki i ucząc się z nich.

Mówiąc o metrykach, Instagram w wygodny sposób pokazuje również statystyki pod koniec kampanii, aby pomóc w działaniach marketingowych.

Gotowy? Teraz twoja kolej, aby opowiedzieć SWOJĄ historię

Instagram to świetne miejsce do odkrywania, zarówno dla marketerów, jak i zwykłych użytkowników. Dzięki Historii marki mają wyjątkową okazję do interakcji z potencjalnymi klientami, podglądu nadchodzących projektów i konwersji sprzedaży - wszystko w jednym wygodnym miejscu.

Teraz Twoja kolej, aby uwolnić swoją kreatywność. Uzbrojony w te 5 praktycznych wskazówek, zaszalej, baw się i wykorzystaj wszystkie dostępne narzędzia, aby przenieść swoją markę w miejsca, w których tradycyjna reklama nie będzie dostępna.

Zanim się zorientujesz, będziesz tworzyć Instagram Stories, które będą współgrać z rynkiem docelowym.

I pamiętaj, wszystko zaczyna się od dobrej historii.

Zapraszamy do nas

Nowy numer!
TWÓJ NEWS
POSŁUCHAJ
WIDEO